Jump to content

Ερώτηση

Καλησπέρα παιδιά,χρόνια πολλά και καλή αρχή στο φορουμ!

Δυστυχώς,είμαι μια από τις σπάνιες περιπτώσεις όπου το iphonexs μου εμφάνισε τη πράσινη γραμμή στα αριστέρα της οθόνης μου εντελώς ξαφνικά!

Το κινητό το πήρα το Μάϊο του 2019(ούτε χρόνο δηλαδή),από το κατάστημα της apple στη Νέα Υόρκη.

Τα όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα,ειδικά για την Ελλάδα,με έχουν αγχώσει πολύ.Κανονικά,όπως διάβασα,το κινητό θέλει αντικατάσταση.Στην Ελλάδα απ’όσο μου είπαν,αφου θα περάσει διαγνωστικό έλεγχο,ίσως και να μου αλλάξουν την οθόνη!Ίσως!

Έχετε κάποια ιδέα ή παρόμοια εμπειρία για το τι να κάνω;

Έχω απελπιστεί 🥺

Ευχαριστώ!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

3 answers to this question

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

  • 0

Καλησπέρα και καλώς ήρθες @Evagi

Το πρόβλημα αυτό παρατηρείται αρκετά στις συσκευές που έχουν OLED οθόνη. Μην ανησυχείς όμως καθώς αν δεν υπάρχει impact point ή εμφανής μη ενδεδειγμένη χρήση η συσκευή σου θα επισκευαστεί εντός της εγγύησης (μόνο μέσω ενός Authorised Service Provider. Προσοχή).

Θα αντικατασταθεί η οθόνη χωρίς επιβάρυνση και η συσκευή θα σφραγιστεί εκ νέου με νέο υλικό αδιαβροχοποίησης. 


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
28 λεπτά ago, Manolis είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες @Evagi

Το πρόβλημα αυτό παρατηρείται αρκετά στις συσκευές που έχουν OLED οθόνη. Μην ανησυχείς όμως καθώς αν δεν υπάρχει impact point ή εμφανής μη ενδεδειγμένη χρήση η συσκευή σου θα επισκευαστεί εντός της εγγύησης (μόνο μέσω ενός Authorised Service Provider. Προσοχή).

Θα αντικατασταθεί η οθόνη χωρίς επιβάρυνση και η συσκευή θα σφραγιστεί εκ νέου με νέο υλικό αδιαβροχοποίησης. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Μετά τη Πρωτοχρονιά θα το πάω στο iStore στο Golden Hall και ελπίζω να γίνει έτσι!

Επεξεργάστηκε από το χρήστη Evagi

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
20 λεπτά ago, Evagi είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Μετά τη Πρωτοχρονιά θα το πάω στο iStore στο Golden Hall και ελπίζω να γίνει έτσι!

Ναι μην ανησυχείς, από τη στιγμή που δεν υπάρχει κακή χρήση στη συσκευή θα στο επισκευάσουνε δωρεάν :)


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτή την ερώτηση...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.

  • Σχετικα θεματα που εχουν αναρτηθει

    • Από Vasilis
      Έχεις πρόβλημα με την αφή στο iPhone X σου; Υπάρχουν φορές που το multi-touch της οθόνης δεν ανταποκρίνεται καθόλου ή ανταποκρίνεται χωρίς άγγιγμα (ghost touch); Υπάρχει λύση!

      Σε πρόσφατη ενημέρωση της Apple αναφέρεται πως ορισμενές συσκευές αντιμετωπίζουν πρόβλημα στο Multi-Touch της οθόνης. Προκειμένου να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα αυτό, η εταιρεία ανακοίνωσε επίσημα την ανάκληση των συσκευών iPhone X για αλλαγή οθόνης ΔΩΡΕΑΝ!
      Προσoχή. Όσοι αντιμετωπίζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα και επιθυμούν να επισκευάσουν την συσκευή τους ωφείλουν να γνωρίζουν: 
      Η ανάκληση αφορά συσκευές που ΔΕΝ έχουν υπερβεί τα 3 έτη από την ημερομηνία αγοράς.  Με την επισκεύη αυτή, δεν δίνεται περεταίρω επέκταση στην εγγύηση της συσκεής. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα δικαιώματα σου ως κάτοχος συσκευής iPhone X, επισκέψου το πλησιέστερο εξουσιοδοτημένο service της Apple. 


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.