Jump to content
iDimitris

Τι περιμένετε με ενθουσιασμό από την Apple το 2020;

Τι περιμένετε με ενθουσιασμό από την Apple το 2020;   

21 μελη ψηφισαν

  1. 1. Τι περιμένετε με ενθουσιασμό από την Apple το 2020;

    • iPhone SE 2 / iPhone 9
    • Νέα iPad Pros
      0
    • Νέα MacBook Pro με Magic πληκτρολόγιο
    • Αναβαθμίσεις στα iMac / iMac Pro / Mac mini
    • Ένα νέο mini Led 16 ιντσών MacBook Pro
    • Apple AirTags
    • iPhone 12
    • Apple Watch Series 6
    • Αναβαθμίσεις λογισμικών
    • Άλλο (αφήστε σχόλιο)
      0


Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

tim-cook-thumbs-up-smile.jpeg?w=2000&qua

To 2020 αν μη τι άλλο θα είναι μια πολυάσχολη χρονιά για την Apple με τις φήμες και τις αναφορές για την 2020 παραγωγική γραμμή της Apple να φουντώνουν μήνα με τον μήνα.

Η χρονιά θα ξεκινήσει ίσως με το φημολογούμενο iPhone SE 2/ iPhone 9 που μπορεί να δούμε τον Μάρτιο. Εν συνεχεία έχουμε τα νέα iPad Pros με ένα σύστημα τριπλών φακών στο πίσω μέρος τους. Νέα MacBook μοντέλα με ανασχεδιασμένο Magic Keyboard - πληκτρολόγιο και φυσικά η iPhone 12 σειρά και το Apple Watch Series 6 τον Σεπτέμβριο.

Υπάρχουν επίσης και φήμες για νέες συσκευές όπως κάποιο νέο iMac Pro ή τα Apple AirTags.

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Θέλω ένα ριζικό redesign στον iMac ! Να αναβαθμίσω τον 27άρι μου του 2017 ❤️ 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Θα ήθελα επιτέλους ένα ανανεωμένο iPhone. Επίσης θα ήθελα να φύγει ο μάγειρας από το τιμόνι της Apple μήπως και κοιτάξουν κάτι άλλο πέρα από τις τσέπες τους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Θα ήθελα να καταργήσει το Face ID γιατί δεν τραβάει, τουλάχιστον εμένα με δυσκολευει αρκετά, ειδικά αν κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής η αποτυχία του είναι κοντά στο 90% μην πω και περισσότερο.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Συμφωνώ με τον @koumbouni και επίσης, πλέον να προσγειώσει την τιμολογιακή της πολιτική προς τα κάτω. Νομίζω ότι δε χρειαζόμαστε άλλα κινητά που να κοστίζουν περισσότερο απλό ένα MacBook Pro.. 

Επιπλέον ο @Purespyros έχει δίκιο. Να κρατήσουν στο lineup των iPhone τουλάχιστον μια συσκευή με Touch ID. Οι οποίες επί πλέον έχουν και πιο διαχρονικό σχεδιασμό όπως έχει αποδειχθεί. 
Τελος, ένας MacBook Pro 14” με το magic keyboard σε λογική τιμή θα έφερνε πολύ κόσμο προς το συγκεκριμένο λαπτοπ..

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
On 17/1/2020 at 9:37 ΠΜ, Arfrag είπε:

Θέλω ένα ριζικό redesign στον iMac ! Να αναβαθμίσω τον 27άρι μου του 2017 ❤️ 

iMac του 2017 και θέλεις να τον αλλάξεις με νεότερο; Ποιο μοντέλο έχεις αν επιτρέπεται;

17 ώρες πριν, Purespyros είπε:

Θα ήθελα να καταργήσει το Face ID γιατί δεν τραβάει, τουλάχιστον εμένα με δυσκολευει αρκετά, ειδικά αν κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής η αποτυχία του είναι κοντά στο 90% μην πω και περισσότερο.

Δοκίμασε να περάσεις το πρόσωπο σου και στην δεύτερη εγγραφή Face ID

On 26/1/2020 at 3:02 ΜΜ, koumbouni είπε:

Θα ήθελα επιτέλους ένα ανανεωμένο iPhone. Επίσης θα ήθελα να φύγει ο μάγειρας από το τιμόνι της Apple μήπως και κοιτάξουν κάτι άλλο πέρα από τις τσέπες τους


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο Μάγειρας το βλέπω δύσκολο να φεύγει. Έχει εκτοξεύσει τα κέρδη της Apple και εδώ πάμε και στο 2ο σκέλος αυτού που γράφεις δυστυχώς δεν βλέπω να μειώνουν τιμές 😕 

---

Εγώ προσωπικά περιμένω να διορθώσουν διάφορα σφάλματα και σκαλώματα στο macOS γιατί το Catalina μέχρι και την 10.15.2 είναι ολίγον τι τραγικό. Από τη διαχείρηση και τα σκαλώματα με το Bluetooth, τα θέματα στο Sleep Wake και την υποστήριξη για εξωτερικές κάρτες γραφικών που έχουν αγανακτίσει όλους τους designers.

Επίσης από πλευράς επαγγελματικής θα ήθελα να κάνουν τον simulator λίγο πιο φιλικό και πιο πλήρη για τον προγραμματιστή. Δεν λέω, πάντα χρειαζόμαστε 2 -3 διαφορετικές κανονικές συσκευές για να κάνουμε το internal testing αλλά να μπορούμε π.χ. να κάνουμε test σε Push notifications που δεν υποστηρίζεται εδώ και τόσα χρόνια ενώ στον Android Simulator παίζεις μπάλα άνετα. Τέλος, έχουν εξαγοράσει τόσα χρόνια την BuddyBuild και ακόμα δεν έχουμε δει να βγάζει κανένα CI/CD.

Επεξεργάστηκε από το χρήστη WizeMan

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
2 ώρες πριν, WizeMan είπε:

iMac του 2017 και θέλεις να τον αλλάξεις με νεότερο; Ποιο μοντέλο έχεις αν επιτρέπεται;

iMac (Retina 5K, 27-inch, 2017) το entry μοντέλο με τον fusion και τα 8 gb ram :) 

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.

  • Σχετικα θεματα που εχουν αναρτηθει

    • Από Alex_Tsinioglou
      Γεια σας.
      Συσκευή: MacBook Pro 17’’ late 2011
      Πρόβλημα: Κατά την έναρξη μετά το Apple logo και αφού φορτώσει περίπου το 70% της μπάρας, εμφανίζεται άσπρη οθόνη μόνο (ελάχιστα πιο σκούρα από την αρχική οθόνη) χωρίς να προχωράει παρακάτω (το Apple logo & progress bar εξαφανίζονται).
      Δεν ξέρω αν έκανα κάτι εγώ όσον αφορά ένα uninstall ενός προγράμματος για την τηλε-εργασία (το Cisco anyconnect) το οποίο δεν μπορούσε να απεγκατασταθεί πλήρως και να το εγκαταστήσω με τις ρυθμίσεις που έπρεπε και έγραψα στο terminal τις εντολές που βρήκα στο site: (http://kb.mit.edu/confluence/display/mitcontrib/Cisco+Anyconnect+Manual+uninstall+Mac+OS).
      Επίσης κάποιες φορές την ίδια μέρα αποσύνδεε από μόνο του το Bluetooth ηχείο που είχα συνδεδεμένο.
      Έκλεισα το καπάκι για να μπει σε ύπνο και μετά από 2 ώρες περίπου που πήγα να το ανοίξω υπήρχε άσπρη οθόνη (ενώ ήταν κλειστό το καπάκι).
      Έχω προσπαθήσει και μπήκα μια φορά στο Recovery Mode μπήκα στα Utilities έτρεξα το Disk Utility - First Aid και για το Macintosh HD και για το MacOS Base System και κατάφερα να μπω στα High Sierra. Αφού δούλεψε αρκετή ώρα, μετά από λίγο πάγωσε η οθόνη, το έκλεισα από το power button και από τότε δεν κατάφερα να το ανοίξω ξανά. Έχω κάνει τα πάντα (reset NVRAM, safe mode, SMC reset, internet recovery ...) και παραμένει το ίδιο πρόβλημα χωρίς πλέον να μπορώ να μπω καν στο Recovery Mode. 
      Έτρεξα πολλές φορές το Apple Hardware Test και στα αποτελέσματα μου βγάζει ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα (no trouble found). Επίσης στο Hardware Profile εμφανίζει όλες τις πληροφορίες του υπολογιστή.
      Η μόνη αναβάθμιση που έκανα είναι στη μνήμη ram (16 go). Επίσης έβαλα και την αρχική ram αλλά παραμένει το ίδιο πρόβλημα.
      Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα οποιαδήποτε πληροφορία ή λύση ή κάποιο εξειδικευμένο service που μπορεί να διορθώσει το πρόβλημα.
      Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν έγινα κουραστικός.
    • Από teitzis
      Αγαπητά μέλη καλησπέρα και καλή δύναμη στο νέο lockdown που βιώνουμε. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν οι συνδρομητικές υπηρεσίες της Apple Music μπορούν να καλυφθούν και μέσω των προπληρωμένων καρτών για το iTunes. Ευχαριστώ πολύ. 


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.