Jump to content
teitzis

Ποιο είναι το αγαπημένο σας μοντέλο iPhone;

Ποιο είναι το αγαπημένο σας μοντέλο iPhone;  

52 μελη ψηφισαν

  1. 1. Εσάς ποιο είναι το αγαπημένο σας μοντέλο; Αυτό που έχετε τώρα, κάποιο προηγούμενο ή το πρώτο σας;

    • iPhone
      5
    • iPhone 3G/3GS
      4
    • iPhone 4/4s
      5
    • iPhone 5/5s
      2
    • iPhone 5c
      0
    • iPhone 6/6s
      2
    • iPhone 6 Plus/6s Plus
      1
    • iPhone SE
      0
    • iPhone 7
      2
    • iPhone 7 Plus
      2
    • iPhone 8
      1
    • iPhone 8 Plus
      1
    • iPhone X
      10
    • iPhone XR
      1
    • iPhone XS/XS Max
      4
    • iPhone 11
      2
    • iPhone 11 Pro/11 Pro Max
      10


Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

226D552D-8FFB-4E8B-9EF6-D7803CA77062.jpeg

Συμπληρώθηκαν αισίως 13 χρόνια από τις 9 Ιανουαρίου του 2007 όταν ο Steve Jobs παρουσίασε στο κοινό το πρώτο iPhone της ιστορίας. Από τότε κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι, όπως θα λέγαμε, όσον αφορά όχι μόνο την ίδια την εξέλιξη των συσκευών αλλά και τις μεγάλες αλλαγές που έφεραν στη καθημερινότητα μας. Εσάς ποιο είναι το αγαπημένο σας μοντέλο; Αυτό που έχετε τώρα, κάποιο προηγούμενο ή το πρώτο σας;

 

Επεξεργάστηκε από το χρήστη Manolis
Duplicate post

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Αν και κάθε iPhone είχε κάτι να προσφέρει, ψηφίζω Phone 4/4s. Πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής και design σε σύγκριση με το προκατοχό τους (3g/3gs) που ήταν πλαστικούρες. Επίσης είδαμε για πρώτη φορά retina oθόνη σε iPhone. 

Στα χειρότερα βάζω τα iPhone 6 - 8. Οι στρογγυλοποιημένες άκρες θύμιζαν κινητά android κατασκευαστών και γενικά η αίσθηση των συσκευών ήταν χειρότερη από τα iPhone 4 -  SE.

Επεξεργάστηκε από το χρήστη medidia

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Τα συναισθήματα και οι προβληματισμοί που μου δημιουργήθηκαν κρατώντας για πρώτη φορά το original iPhone πίσω στο 2007 δε μου τα έχει προσφέρει ξανά καμία συσκευή. 

Typical geek έφηβος μαστροχαλαστής, θυμάμαι την αγωνία μου να βρω τρόπο να το ξεκλειδώσω (AT&T) γιατί μέχρι και το 2008 το είχα σαν multimedia συσκευή και iPod. Στη συνέχεια βγήκε το πρώτο jailbreak με τον Installer - Icy (πριν το Cydia) και εκεί ξεκίνησαν ατελείωτα βράδια πειραματισμών, restores και τα πρώτα μου βήματα με τον προγραμματισμό πακέτων ελληνικής γλώσσας, θεμάτων (Winterboard) και κάποιων απλών tweak σε δικό μου repository για να «εντυπωσιάζω» γνωστούς και φίλους.
 

Ανεκτίμητη εποχή, πλέον την αναπολώ κάθε φορά που κοιτάζω αυτή τη συσκευή 🙄

Για μένα λοιπόν, original iPhone. Κυριολεκτικά χάραξε μια νέα εποχή ενώνοντας κατά κάποιο τρόπο το χάσμα μεταξύ κινητής συσκευής και υπολογιστή.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

3gs σε λευκο χρωμα


3gs,4,4s,5,5s,5c,6,6s,6+,6s+,se,7,7+,8,8+,X,XsMAX,Xs,11,11pro,11promax

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Θυμάμαι το πρώτο μου iPhone που ήταν το 6s το οποίο πήρα μεταχειρισμένο από ένα φιλαράκο μου. Δε θα ξεχάσω την εντύπωση που μου έκανε αυτή η συσκευή στην κατασκευή της και στο απροβλημάτιστο flow του iOS. Το κράτησα σχεδόν 3 χρόνια και αντικατέστησε το 4s του πατέρα μου, το οποίο πλέον είχε ταχύτητα σαλιγκαρου, αλλά και πάλι χωρίς lugs για τα χρόνια του. Ακόμα και τώρα που το παρατηρώ κάποιες φορές στέκομαι στο σχεδιασμό του. Τώρα χρησιμοποιώ το 8 και εδώ θα διαφωνήσω  με τον φίλο medidia ως προς τη σχεδίαση των σειρών 6 & 8. Πιστεύω πως ενώ ακολουθούσαν τη σχεδιαστική εξέλιξη είχαν παράλληλα και τη παραδοσιακή βάση σχεδιασμού που είχαν όλες οι iPhone συσκευές (home button, metal blade buttons, backplate κλπ). Πάντως πιστεύω πως κακώς η Apple απομακρυνεται από τις 4,7 ίντσες, οι οποίες ήταν η χρυσή τομή φορητότητας και λειτουργικότητας one hand manage device. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

το πρώτο ήταν το καλύτερο επανάσταση για την εποχή το έχω κρατήσει και λειτουργεί ακόμα απροβλημάτιστα

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Δε θα κρυψω οτι μετα τη παρουσιαση του πρωτου iphone ειχα ενδιασμους και τελικα ποτε δε το αποκτησα οποτε δε ξερω σιγουρα πως ηταν η αισθηση των τοτε ιδιοκτητων αλλα απο το 3g και μετα ειμαι κατοχος ολων των συσκευων που εχουν βγει.

Αδιαμφισβητητα το τηλεφωνο που μου εκανε τη καλυτερη εντυπωση και πραγματικα ΔΕΝ ηθελα να δωσω ηταν το Χ.

Πιστευω πως αφησε μια εποχη πισω του και ξεκινησε μια νεα.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ψήφισα 11 pro max... Οθονάρα, μπαταρία ατελείωτη, εξαιρετικές κάμερες και όλα αυτά σε έναν από τους αγαπημένους μου σχεδιασμούς... Δεύτερη επιλογή μου θα ήταν το 8 plus, που για εμένα είναι από τα πιο όμορφα τηλέφωνα με το παλιό αλλά αγαπητό home button...


Uploading to icloud...

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

όλα τα iPhone ειναι υπεροχα αλλα σαν το πρωτο που αλλαξε τα παντα τοτε δεν υπαρχει!! θυμαμαι ακομα το σοκ που επαθα μολις το επιασα στα χερια μου ηταν κατι το τοσο διαφορετικο απ οτι ειχαμε μαθει.. κ δεν θα ξεχασω πως το κοιτουσαν οπου πηγαινα σαν να μην καταλαβαινουν τι ειναι!! ολοι ηθελαν να το δουν κ να το πιασουν!!

iPhone 2g - iPhone 6s plus - iPhone xs max απο μενα τα καλυτερα κ που ευχαριστηθηκα!!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Αν και πατησα 11 pro max γιατι νομιζω ειναι η καλυτερη συσκευη που εχει βγαλει απο ολες τι πλευρες ..... νομιζω αγαπημενο ηταν το 3g το πρωτο που επιασα στα χερια μου .... και απο τοτε καθε χρονο.....

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Αφήνοντας τη νοσταλγία με το original ❤️ Θα πω το X. Νομίζω όπως είπε και ο Χρίστος, ότι χάραξε την νέα εποχή. Το βρίσκω seXy πραγματικά ❤️ Και ακόμη δεν το έχω αλλάξει κρατιέμαι για τα καλούδια της επερχόμενης ναυαρχίδας από τη μαμά apple. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

iPhone 8 μικρο μεγευθος ιδανικο για καποιο σαν και μενα που φοβαται τα μεγαλα μεγευθη 6.1 6.5 ή μηπως του πεσει χαμο.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλημερα ψηφησα το iPhone 7 Plus που ητανε και το πρωτο μου μεγαλο iPhone (5.5) μετα απο το 6S που πηρα.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Από τα καλύτερα κινητά το iPhone 4s  τρομερό. Αλλά το αγαπημένο μου ήταν το iPhone 5s. Ακόμα και τώρα θα ήθελα να το είχα. Τώρα είμαι κάτοχος iPhone 12 Pro Max. 

Επεξεργάστηκε από το χρήστη Giannis9090

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.