Jump to content
Νίκος

appletv4k

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και καλή χρόνια! Ποσό αξίζει η αγορά του? Το θέλω ποιο πολύ για το apple tv+ και για το Philips Hue, δεν ξέρω αν γίνεται να κατεβάσουμε το Kodi για να δούμε και καμία ταινία,το Netflix καλό αλλά όχι πάντα! Τι λέτε λοιπόν! Ευχαριστώ!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
7 ώρες πριν, Νίκος είπε:

Καλησπέρα και καλή χρόνια! Ποσό αξίζει η αγορά του? Το θέλω ποιο πολύ για το apple tv+ και για το Philips Hue, δεν ξέρω αν γίνεται να κατεβάσουμε το Kodi για να δούμε και καμία ταινία,το Netflix καλό αλλά όχι πάντα! Τι λέτε λοιπόν! Ευχαριστώ!

Εγω που το εχω για Plex , Netflix , movies και Philips Hue (ακομη δεν ειδα Apple TV+) ειναι παρα πολυ καλο . Ευκολο ευχρηστο και αν εχεις βεβαια και 4K τηλεοραση (που δεν εχω ακομη) ξεφευγει τελειως

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
11 ώρες πριν, agipaok είπε:

Εγω που το εχω για Plex , Netflix , movies και Philips Hue (ακομη δεν ειδα Apple TV+) ειναι παρα πολυ καλο . Ευκολο ευχρηστο και αν εχεις βεβαια και 4K τηλεοραση (που δεν εχω ακομη) ξεφευγει τελειως

Τι ακριβώς κάνει το Plex? Θα μπορούσα να περάσω το Kodi? Δεν το κατέχω και πολύ το άθλημα,γιαυτο ρωτάω !Υπάρχει δηλ. τρόπος να βλέπω ταινίες εκτός το Netflix , appletv+ ?

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

To plex ειναι σαν το Netflix αλλα προβαλει τις ταινιες που εχεις ηδη στον υπολογιστη σου. 

Κοdi δεν υπαρχει.

Θα πρεπει να φτιαξεις δικες σου βιβλιοθηκες με τις ταινιες σου κ το Plex θα στις οργανωσει.

Συγκεκριμενα αν εισαι με 4Κ εγω προτείνω το INFUSE αν κ ειναι 10 ευρω τον χρονο. Το αξιζει ομως καθε ευρω. 

3 ώρες πριν, Νίκος είπε:

Τι ακριβώς κάνει το Plex? Θα μπορούσα να περάσω το Kodi? Δεν το κατέχω και πολύ το άθλημα,γιαυτο ρωτάω !Υπάρχει δηλ. τρόπος να βλέπω ταινίες εκτός το Netflix , appletv+ ?

 


Motherboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 CPU: Intel® i7-8700K GPU: Gigabyte Radeon RX 560 SSD: Samsung 500GB 960 NNMe Ram: Kingston Hyper X 32GB 3000Mhz Mac OS X: 10.15.x My Build

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Έχω το απλό AppleTV 4 και το kodi άψογα. Τρέχει πολύ καλύτερα από Xiaomi mi box s. Χρησιμοποίησα developer account για την εγκατάσταση του και χρειάζεται επίσης και Mac υπολογιστής. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει τρόπος να το περάσεις χωρίς αυτό. 

 

 

Επεξεργάστηκε από το χρήστη medidia

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 hour ago, medidia είπε:

Έχω το απλό AppleTV 4 και το kodi άψογα. Τρέχει πολύ καλύτερα από Xiaomi mi box s. Χρησιμοποίησα developer account για την εγκατάσταση του και χρειάζεται επίσης και Mac υπολογιστής. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει τρόπος να το περάσεις χωρίς αυτό. 

Απο την θυρα που εχει ομως σωστα; Το 4Κ δεν την εχει πλεον! 

 

 


Motherboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 CPU: Intel® i7-8700K GPU: Gigabyte Radeon RX 560 SSD: Samsung 500GB 960 NNMe Ram: Kingston Hyper X 32GB 3000Mhz Mac OS X: 10.15.x My Build

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 hour ago, medidia είπε:

Έχω το απλό AppleTV 4 και το kodi άψογα. Τρέχει πολύ καλύτερα από Xiaomi mi box s. Χρησιμοποίησα developer account για την εγκατάσταση του και χρειάζεται επίσης και Mac υπολογιστής. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει τρόπος να το περάσεις χωρίς αυτό. 

 

 

Απο την θυρα που εχει ομως σωστα; Το 4Κ δεν την εχει πλεον! 


Motherboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 CPU: Intel® i7-8700K GPU: Gigabyte Radeon RX 560 SSD: Samsung 500GB 960 NNMe Ram: Kingston Hyper X 32GB 3000Mhz Mac OS X: 10.15.x My Build

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Παω να το πάρω αύριο και βλέπουμε! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Εκτός αν αλλάξω γνώμη στο δρόμο και γυρίσω με κανένα HomePod! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
59 minutes ago, sakis697 said:

Απο την θυρα που εχει ομως σωστα; Το 4Κ δεν την εχει πλεον! 

Ναι με έτσι το έβαλα.

 

Για το appletv4k δες στο https://developer.apple.com/videos/play/wwdc2017/404/ στο 6:50 εξηγεί πως θα σετάρεις το Apple TV για wireless development.

Επεξεργάστηκε από το χρήστη medidia

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
56 λεπτά ago, medidia είπε:

Ναι με έτσι το έβαλα.

 

Για το appletv4k δες στο https://developer.apple.com/videos/play/wwdc2017/404/ στο 6:50 εξηγεί πως θα σετάρεις το Apple TV για wireless development.

Α δεν με καιει καθολου το Kodi. Την εχω καταβρει με τα δικα μου που εχω. Ισως ενδιαφερει τον φιλο πιο πανω. 


Motherboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 CPU: Intel® i7-8700K GPU: Gigabyte Radeon RX 560 SSD: Samsung 500GB 960 NNMe Ram: Kingston Hyper X 32GB 3000Mhz Mac OS X: 10.15.x My Build

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Τωρα δέσαμε , με τα αγγλικά έχω μαλώσει δεν τα παω καθόλου καλά,μονο στα γερμανικά είμαι καλός ! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Just now, Νίκος said:

Τωρα δέσαμε , με τα αγγλικά έχω μαλώσει δεν τα παω καθόλου καλά,μονο στα γερμανικά είμαι καλός ! 

https://www.redmondpie.com/how-to-wirelessly-connect-apple-tv-4k-to-xcode-on-mac/

Ανοίγεις στο Xcode πας στο device και simulators. Μετά πας στο Apple TV στο Remote App and Devices και έχει επιλογή για σύνδεση. Το πρόβλημα ειναι ότι με αυτό το τρόπο χρειάζεσαι developer account (99$ το χρόνο). 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ευχαριστώ για την βοήθεια,ας παω να το πάρω αύριο και βλέπουμε! Και για να μην ανοίγω άλλο θέμα,μηπως ξέρει κάποιος να μου πει για το HomePod αν υποστιριζει την γερμανική γλώσσα? 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Στα πολύ γρήγορα, συνιστώ ανεπιφύλατα το Apple TV 4K. Είμαι ένας πολύ χαρούμενος κάτοχος του. Απλό, δυνατό και με το tv os πλέον αρκετά βλετιστοποιημένο! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
3 ώρες πριν, Νίκος είπε:

Ευχαριστώ για την βοήθεια,ας παω να το πάρω αύριο και βλέπουμε! Και για να μην ανοίγω άλλο θέμα,μηπως ξέρει κάποιος να μου πει για το HomePod αν υποστιριζει την γερμανική γλώσσα? 

Ναι, υποστηρίζει 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.