Jump to content
nektariossgourakis

Microsoft Office For Mac

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Την καλημέρα μου συμφορουμήτες!!!Έψαξα και βρήκα στα κιτάπια μου μέσα από ιστοσελίδες που χρησιμοποιούσα τον παλιό καλό καιρό που ασχολούμουν με τα windows.Βρήκα "σπασμένα" τα Office 2016.Προχώρησα την εγκατάσταση (σημειώνω ήταν η πρώτη μου εγκατάσταση σε Mac) αφού πρωτίστως αποσυμπίεσα τα αρχεία RAR που κατέβασα.Mέσα στον φάκελο εγκατάστασης υπήρχε και αρχείο οδηγιών,τις ακολούθησα λοιπόν και πάντα με κλειστή την σύνδεση WiFi.Όλα πήγαν καλά,το iso αρχείο εγκαταστάθηκε,τα αρχεία updates εγκαταστάθηκαν,μετά αφού πήγα στις εφαρμογές ζητούσε και την ενεργοποίηση από το Apple Store γιατί τις έβλεπα τις εφαρμογές εγκατεστημένες αλλά είχαν απαγορευτικό πάνω στα εικονίδια τους.Στην συνέχεια ανοίγω το WiFi,πάω να ενεργοποιήσω τις εφαρμογές στον Mac και μου πέταξε στην οθόνη μήνυμα για ανανέωση συνδρομής.Άρα εδώ μιας και μιλάμε για την πρώτη μου εγκατάσταση προγράμματος/εφαρμογής να υποθέσω ότι αν κάνεις εγκατάσταση εφαρμογής ή προγράμματος ενώ είσαι Offline από κάποιο Usb Stick ή κάποιον σκληρό δίσκο το επόμενο βήμα είναι ότι απαιτείται η ενεργοποίηση ενημερώσεων από το Αpole Store!Τα λέω σωστά;Τουλάχιστον έτσι κατάλαβα!Επιπλέον προβληματίζομαι γιατί πιθανών να μην είναι τόσο απλά τα πράγματα εδώ!Μπορείς να βρίσκεις σπασμένα προγράμματα από διάφορες ιστοσελίδες,blogs και τα λοιπά αλλά εκτιμώ ότι παραμένουν για λίγο καιρό ανοικτά!Η Apple τους βάζει λουκέτο πιθανών!Στην δικιά μου περίπτωση μπορεί να τα βρήκα αλλά μπορεί τον καιρό που ανέβηκαν να αρχεία να ήταν ελεύθερα και τώρα να κλείδωσαν !!Αν γνωρίζει μέλος κάτι και μπορεί να βοηθήσει στην διαδικασία θα του ήμουν ευγνώμων.Με εκτίμηση Νεκτάριος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλησπερα Νεκταριε.

Τοπικ και θεματα με περιεχομενο, αναζητηση και ερωτησεις που εχουν να κανουν με πειρατικες εφαρμογες, και καθε αλλη παρανομη διακινηση δεν επιτρεπονται στο AppleWorldHellas οποτε και το παρον κλειδωνει.

  • Like 1

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.

  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.