Jump to content
Cassie

Phillips Hue: Η απάντηση στο ποιός θα κλείσει το φως!

Phillips Hue   

4 μελη ψηφισαν

  1. 1. Phillips Hue : Ένα ακόμα ακριβό gadget ή well spent money?

    • Ακόμα ένα ακριβό gadget που μετά απο λίγο καιρό θα βρεθεί φυλαγμένο σε συρτάρι
      1
    • Δεν μπορώ να φανταστώ το σπίτι μου χωρίς phillips hue lamps
      3


Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Την πρώτη phillips hue lamp την είδα όταν η τότε συγκάτοικος μου έκανε την πρακτική της στην Phillips στην Ολλανδιά..τότε γελάσαμε αρκετά γιατί ο στόχος ήταν μια λάμπα που θα φτίαχνει τεχνιτό περιβάλλον ημέρας/νύνχτας σε χώρες όπου η νύχτα και η μέρα κρατάει πολλές ώρες. Ήταν ακόμα σε στάδιο market research οπότε το connectivity  με HomeKit δεν ήταν καν ιδέα ( φανταστείτε μόλις είχα αγοράσει το ολοκαίνουριο iPhone 5!). 

Αρκετά χρόνια αργότερα δεν μπορώ να φανταστώ το σπίτι μου χωρίς hue, θα ήθελα βέβαια να δώ και το κάτι παραπάνω πλέον γιατί όσο χρώματα και να βάλουν, όσους αισθητήρες και αν προσθέσουν στο τέλος της ημέρας είναι ένα αυτοματοποιημένό σύστημα για να ανάβεις και να κλείνεις το φως..

Εσείς τι πιστεύεται είναι άλλο ένα ακριβό gadget ή πραγματικά σου λύνει τα χέρια σε πρακτικά θέματα φωτισμού στο σπίτι?

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Το κόστος ήταν ειδικά στην αρχή στην σειρά Hue τσιμπημένο μιας και πατούσε πάνω στο γεγονός πως δεν υπήρχαν πολλές παρόμοιες λύσεις συμβατές δε με το HomeKit της Apple.

Ο καιρός πέρασε και εταιρείες όπως για παράδειγμα η LIFX παρουσίασαν πολύ αξιόλογες λύσεις χωρίς την χρήση bridge και συμβατές με το HomeKit.

Προσωπικά έχω δοκιμάσει και έχω εγκαταστήσει όλες τις άλλες επιλογές HomeKit η μη συμβατές εκτός από την σειρά της Hue. 
 

Ο αυτοματισμός των έξυπνων λαμπτήρων αν μπει στην καθημερινότητα σου δύσκολα φεύγει και αυτό είναι δεδομένο μιας και κάθε φορά θα ανακαλύπτεις σενάρια που θα σε βοηθάνε. 
 

Προσφατα πχ και ως νέος πατέρας ο μπέμπης που είναι ημερών θέλει όπου τον έχεις να έχει ένα απαλό ήρεμο φως και ειδικά όταν τον έχεις σε χώρους όπως η αλαξιερα κλπ. Έτσι λοιπόν η χρήση μιας λύσης αλλά Hue σου κάνει την ζωή απίστευτα εύκολη.

 

Εν κατακλείδι η σειρά Hue θα είναι η επόμενη που θα δοκιμάσω ειδικά τώρα που έχουν πέσει και λίγο οι τιμές της. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Και γω έχω σχεδόν σε όλο το σπίτι hue! Πολύ ωραίο το φως οι σκηνές κτλ αλλά αρκετές φορές βλέπω πλεον τα switch να μην δουλεύουν και πολύ καλά..,

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.