Jump to content
Cassie

PlayStation VR: Πρωτοπορικακό αλλά...

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Πολύ ωραίο πρωτοποριακό και σίγουρα με πολλά περιθώρια βελτίωσης. Προσωπικά χαίρομαι που το αγόρασα στο black friday γιατί εν τέλη λίγο απογοητεύτηκα.

Τα παιχνίδια του VR δεν είναι τόσα, αν έχεις ένα παιχνίδι που σου αρέσει πρέπει να πάρεις το vr version (εκτός απο ελάχιστες εξαιρέσεις) και πραγματικά ζαλίζει πάρα πολυ! Εγώ κατάφερα να παίξω 3' μόνο.

Επίσης για εκείνους που τους αρέσουν κυρίως τα RPG οι επιλογές είναι πολύ περιορισμένες. Απο την άλλη αν καταφέρεις να δεις ντοκιμαντέρ είναι πολύ εντυπωσιακο! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Εγώ πάντως αγόρασα το Ace Combat 7, για το οποίο είμαι λάτρης από το πρώτο κιόλας του PS1, και στο VR τα είδα όλα κωλυώμενα 🤢 Δεν έχω καταφέρει να παίξω κάποιο παιχνίδι πάνω από 5 λεπτά, θέλει γερά στομάχια 😅

Για μένα ήταν αποτυχία η εν λόγω συσκευή. Γεμίζεις το σπίτι καλώδια και σκοτώνεται κόσμος, πρέπει να είσαι κοντά στην TV για να δουλέψει σωστά και το κυριότερο, έχει μια μόνιμη θαμπάδα που σε "φτιάχνει" στα πρώτα λεπτά χρήσης σα να είσαι σε μπαρ με τέρμα μουσική και έχεις πιεί 5-6 ποτηράκια. Επίσης να αναφέρω πως το καημένο το PS4 Slim ζορίζεται αρκετά και δεν λείπουν τα πεσμένα frames κατά διαστήματα. Προσωπικά το δούλεψα στο PS4 Pro που έχω αλλά και εκεί φαίνονται τα αποτελέσματα των πόρων που χρησιμοποιεί το VR μιας και εκεί ακούς την κονσόλα να "απογειώνεται" (ανεμιστήρας τέρμα).

Ελπίζω το επόμενο να έχει βελτιώσει τα παραπάνω στοιχεία και να δουλεύει τουλάχιστον κατά κάποιο τρόπο ασύρματα.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
31 λεπτά ago, agipaok είπε:

Παίξε το resident evil!!!! Και καλό 💩💩💩

Ήταν το επόμενο στη λίστα μου μετά το Gran Turismo Sport και το Ace Combat. Αλλά μετά την ήττα που ανέφερα παραπάνω το έχω παροπλίσει. Αν το έχει παίξει κανείς ας μας δώσει feedback (🤢 & 💩).


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 λεπτό ago, Manolis είπε:

Ήταν το επόμενο στη λίστα μου μετά το Gran Turismo Sport και το Ace Combat. Αλλά μετά την ήττα που ανέφερα παραπάνω το έχω παροπλίσει. Αν το έχει παίξει κανείς ας μας δώσει feedback (🤢 & 💩).

Καταπληκτικο game ! Αρκετα Horror (χεστηκα πανω μου 100 φορες!) , απλα επειδη εχει πολυ κυνηγητο και ειναι μεσα σε σπιτι σε ζαλιζει αρκετα γιατι κοιτας συνεχεια τοιχους κτλ κτλ

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.