Jump to content
iDimitris

The Witcher | Πως σας φάνηκε;

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

image.thumb.png.7cd7c1c58838a5fa97bb3575e130a040.png

To The Witcher (Ο Γητευτής) είναι πλέον διαθέσιμο στο Netflix εδώ και μια εβδομάδα περίπου. Η σειρά λοιπόν της Lauren Schmidt, με τους Henry Cavill, Freya Allan και Anya Chalotra φαίνεται πως τα πηγαίνει εξαιρετικά στην Αμερική και έρχεται στην τρίτη θέση τηλεθέασης πίσω από τα “Mandalorian” και “Stranger Things”.

Η αλήθεια είναι πως έχοντας φτάσει στο 4ο επεισόδιο προσωπικά δεν δηλώνω ούτε τρελαμένος ούτε απογοητευμένος. Κάτι δηλαδή αντίστοιχο με τις κριτικές που έχει συλλέξει από τους κριτικούς σειρών της τηλεόρασης μέχρι στιγμής.

Η σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου ήταν πόσο διαφορετικό θα ήταν άραγε αν μια τέτοια παραγωγή την έπαιρνε η Apple με την Apple TV+ υπηρεσία της. 

Εσείς πως το βρήκατε; 🧐🧐

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ομοίως... Παρακολούθησα όλο τον πρώτο κύκλο και δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε όσο περίμενα. Θεωρώ ότι έπεσε θύμα των προσδοκιών που δημιουργήθηκαν προ της κυκλοφορίας του, οι οποίες ήταν πολύ υψηλές και δυστυχώς δεν επαληθεύτηκαν στο βαθμό που πολύς κόσμος ανέμενε...

 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είναι μια κακή σειρά. Το αντίθετο, είναι μια καλογυρισμένη παραγωγή με ωραία σκηνικά. Απλά, έχοντας διαβάσει σχεδόν όλα τα άρθρα που προηγήθηκαν της κυκλοφορίας της, περίμενα κάτι... καλύτερο!


Uploading to icloud...

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μια καλή σειρά για να χαζέψεις το Σαββατοκύριακο...όντως οι προσδοκίες ήταν μεγαλύτερες..κατά ένα περίεργο λόγο όμως ήθελα να δω τι γίνεται παρακάτω όποτε το είδα ολόκληρο..

Για να είμαι ειλικρινής ίσως διαβάσω τα βιβλία μου φάνηκε λίγο βιαστική η σειρά και χωρίς να έχεις διαβάσει πριν την πλοκή η να έχεις παίξει το παιχνίδι δεν καταλαβαίνεις και πολλά.

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ακόμη δεν το ξεκίνησα! Διάβασα πρώτες κριτικες ότι ήταν το επόμενο Game of thrones, μετά όμως διαβάζω οτι ειναι απλά μια καλή σειρά! Για να δούμε 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Πολύ καλό να το ξεκινήσεις!! ειδικά αν έχεις παίξει κ το παιχνίδι τα σπάει..

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 hour ago, Cassie said:

Μια καλή σειρά για να χαζέψεις το Σαββατοκύριακο...όντως οι προσδοκίες ήταν μεγαλύτερες..κατά ένα περίεργο λόγο όμως ήθελα να δω τι γίνεται παρακάτω όποτε το είδα ολόκληρο..

Για να είμαι ειλικρινής ίσως διαβάσω τα βιβλία μου φάνηκε λίγο βιαστική η σειρά και χωρίς να έχεις διαβάσει πριν την πλοκή η να έχεις παίξει το παιχνίδι δεν καταλαβαίνεις και πολλά.

 

Τα βιβλία όπως συμβαίνει Κασσιανή μου τις περισσότερα φορές άλλη εμπειρία και κατά πολύ καλύτερη!! 👌👌

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
59 minutes ago, PanosK212 said:

Πολύ καλό να το ξεκινήσεις!! ειδικά αν έχεις παίξει κ το παιχνίδι τα σπάει..

Καλώς η κακός Πάνο δεν βασίζεται στο παιχνίδι αλλά στα βιβλία. Αν έχεις διαβάσει τα βιβλία δε δύσκολα θα σε πείσει ο πρώτος κύκλος....

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Είμαι στο 5ο επεισόδιο. Πολύ ακριβή παραγωγή, σκηνοθεσία και ηθοποιοί. Ο μουσικός είναι λίγο εκνευριστικός αλλά ίσως αλλάξω γνώμη στη συνέχεια.

Επεξεργάστηκε από το χρήστη medidia

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ειδα το πρωτο κ δεν με έπεισε! Θα του δωσω βεβαια αλλη μια ευκαιρια! 


Motherboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 CPU: Intel® i7-8700K GPU: Gigabyte Radeon RX 560 SSD: Samsung 500GB 960 NNMe Ram: Kingston Hyper X 32GB 3000Mhz Mac OS X: 10.15.x My Build

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Έχει μπει στη λίστα από τη πρώτη μέρα που βγήκε αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει να  το δω.

Ε, τέτοιες μέρες θα γίνει και μένα η αρχή!!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
22 ώρες πριν, iDimitris είπε:

Καλώς η κακός Πάνο δεν βασίζεται στο παιχνίδι αλλά στα βιβλία. Αν έχεις διαβάσει τα βιβλία δε δύσκολα θα σε πείσει ο πρώτος κύκλος....

Καλημεα Δημήτρη δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά θέλω να το κάνω γιατί μ άρεσε το παιχνίδι κι η σειρά!! πάντως βρήκα πολλά κοινά με το παιχνίδι γιαυτο το λεω, αν δεν το είχα παίξει βέβαια θα ήμουν κάπως στα χαμένα μέχρι να καταλάβω τι γίνεται!!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Το τελείωσα σε 2 ημέρες. Προσωπικά μου άρεσε πολύ. Δεν επχω διαβάσει τα βιβλία ούτε είχα το παιχνίδι. Προσεγμένη παραγωγή με πολύ καλό καστ. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μόλις τελείωσα τον πρώτο κύκλο, είναι καλογυρισμένη σειρά ανκαι την αδικούν οι προσδοκίες που προϋπήρχαν σίγουρα θα δω και τον επόμενο κύκλο.

Άλλωστε τέτοιου είδους σειρές που βασίζονται σε βιβλία η παιχνίδια αδικούνται και από εμάς λίγο,γιατι έχουμε ένα άλλο μέτρο σύγκρισης βασισμένο στο τι διαβάσαμε η παίξαμε.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

έχοντας παίξει το παιχνίδι , περίμενα την σειρά πιο περιπετειώδη , κατά την γνώμη μου ήταν μια καλή σειρά λίγο χλιαρή όμως καλύτερη από τις κορεάτικες σειρές που βγάζει το netflix. 

Σε αντίθεση με τις σειρές του TV+ που πραγματικά σε κρατάνε κολλημένο μέχρι το τέλος να τις δεις , άριστες ως προς την εικόνα και το περιεχόμενο. Ελάχιστες όμως ακόμα. 

Τελικά δύσκολο να τα έχεις όλα ...

Επεξεργάστηκε από το χρήστη peterv

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.