Jump to content
ΓΙΩΡΓΟΣ

APPLE WATCH SERIES 4_44mm

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας!

Ξεκιναω με ευχές γιατί το συγκεκριμένο προϊόν είναι το μοναδικό από όλη την γκάμα των προϊόντων της Apple που θεωρώ ότι έκανα λάθος που το αγόρασα λόγω της πολιτικής της Apple στην περίπτωση σπασίματος της οθόνης. Το Apple Watch λοιπόν μου έπεσε από 80 cm και η οθόνη του έγινε θρύψαλα. Επικοινώνησα με την Apple και μου απάντησαν ουσιαστικά ότι πρέπει να το αντικαταστήσω δεδομένου ότι μου το αντικαθιστούν με ένα νέο Apple Watch χωρίς το λουράκι. Εννοείται ότι έχω επιστρέψει στο συμβατικό μου ρολόι για 2 λόγους: 1. Με ένα απλό πέσιμο διαλύθηκε και 2. Άθλια πολιτικη αντικατάστασης.

Σας ευχαριστώ που μου δώσατε την δυνατότητα να τοποθετηθώ. Η Apple  παραμένει φυσικά για μένα η κορυφαία εταιρεία στο είδος της.

Καλη χρόνια με υγεία, προσωπικη και επαγγελματική επιτυχία σε ολους

ΓΠ

 

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Γιώργο να ξέρεις πως και από επαγγελματική εμπειρία μιλώντας και οι άλλες εταιρείες σε τέτοια θέματα έχουν μια παρόμοια αντιμετώπιση.

Για παράδειγμα τα wearables της Xiaomi και το ποσό εύκολα παίρνουν υγρασία στο εσωτερικό τους η ποσό εύκολα φεύγει το τζαμάκι στο κάτω μέρος του αισθητήρα.

Ειναι και πως θα σου πέσει. Έχει φάει βουτιά το iPhone από ύψος και δεν έπαθε κάτι και έχει τύχει να πέσει το iPhone από την έξοδο από το αυτοκίνητο από την τσέπη μου και να ραγίσει η οθόνη. 
 

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές και καλώς όρισες στο παρεάκι μας εδώ :) Καλή χρόνια να έχεις με λιγότερες αναποδιές 😉😉

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
6 ώρες πριν, ΓΙΩΡΓΟΣ είπε:

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας!

Ξεκιναω με ευχές γιατί το συγκεκριμένο προϊόν είναι το μοναδικό από όλη την γκάμα των προϊόντων της Apple που θεωρώ ότι έκανα λάθος που το αγόρασα λόγω της πολιτικής της Apple στην περίπτωση σπασίματος της οθόνης. Το Apple Watch λοιπόν μου έπεσε από 80 cm και η οθόνη του έγινε θρύψαλα. Επικοινώνησα με την Apple και μου απάντησαν ουσιαστικά ότι πρέπει να το αντικαταστήσω δεδομένου ότι μου το αντικαθιστούν με ένα νέο Apple Watch χωρίς το λουράκι. Εννοείται ότι έχω επιστρέψει στο συμβατικό μου ρολόι για 2 λόγους: 1. Με ένα απλό πέσιμο διαλύθηκε και 2. Άθλια πολιτικη αντικατάστασης.

Σας ευχαριστώ που μου δώσατε την δυνατότητα να τοποθετηθώ. Η Apple  παραμένει φυσικά για μένα η κορυφαία εταιρεία στο είδος της.

Καλη χρόνια με υγεία, προσωπικη και επαγγελματική επιτυχία σε ολους

ΓΠ

 

 

Καλως ορισες στο Forum ! Εχεις καποιο δικιο για την αντικατασταση του Apple Watch αλλα φανταζομαι οτι για να μην σου αλλαζουν τζαμακι και κανουν αντικατασταση μαλλον θα εχουν κανενα προβλημα στεγανοποιησης ? δεν ξερω τι να πω ! Ειναι παντως ακριβη η αντικατασταση του ρολογιου . Παντως απο το Apple Watch 1 την 1η μερα που βγηκε μεχρι σημερα το AW 5 που εχω εχει φαει αρκετες φορες ''βουτες'' και δεν εχει παθει τιποτα ! ειναι και η κακια στιγμη !!!!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Παθών και γω με το series 4 φίλε Γιώργο.

Μου γλίστρισε όταν πήγα να το φορέσω κ έπεσε από ούτε 60 ποντους.

Η πτώση έγινε με τη γωνία του crown με αποτέλεσμα το crown να πιέσει το τζαμάκι της οθόνης....

Το ρολόι με θήκη σιλικόνης και full tempered glass και παρόλα αυτά έκανε μια διαγώνια ρωγμή...
 

Μ αυτά κ μ αυτά βρήκα λόγω να αναβάθμιση στο series 5...!


Η επιλογή να αλλάξουμε τζαμι στα ρολόγια μας φυσικά και υπάρχει.

Ενας από τους τεχνικούς μας εδώ μπορεί όμως να επιβεβαιώσει τι κινδύνους μπορεί να μας φέρει μια τέτοια αλλαγή. Από απουσία του 3Dtouch μετά την αλλαγή μέχρι πλήρη απουσία αδιαβροχωποιησης...

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια @ΓΙΩΡΓΟΣ. Τα ρολόγια αυτά έχουν πιστοποιήσεις για βύθιση έως και τα 50 μέτρα. Η Apple δε θα ρίσκαρε ποτέ την αντικατάσταση της οθόνης δεδομένου ότι θα γίνει από κάποιον τεχνικό αφήνοντας πάντα το ενδεχόμενο εισχώρησης υγρού. Επιπλέον, πρόκειται για πολύ μικρές και ευαίσθητες συσκευές οι οποίες προυποθέτουν μεγάλα skills για μια τέτοια επισκευή. Όπως ανέφερε και ο @Χρίστος παραπάνω το πιο συχνό φαινόμενο είναι η παύση λειτουργίας του 3D Touch μετά το άνοιγμα καθώς ο αισθητήρας αυτός είναι η ίδια η κόλλα που περικλείει το πλαίσιο και στεγανοποιεί την οθόνη.

Στο μόνο που δε συμφωνώ είναι η τιμή. Θα μπορούσαν να το κάνουν την αντικατάσταση της συσκευής πιο προσιτή για τέτοιου είδους βλάβες δεδομένου ότι το ρολόι συνήθως είναι και 100% λειτουργικό.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

εγώ ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν είχα τέτοιο θέμα σε κανένα απ όσα είχα


3gs,4,4s,5,5s,5c,6,6s,6+,6s+,se,7,7+,8,8+,X,XsMAX,Xs,11,11pro,11promax

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.