Jump to content
Stavrarg

Πρόβλημα με sleep

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Καλημέρα . Εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος ενός Mac mini m1. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Απλά το μόνο θεματάκι που αντιμετωπίζω είναι όταν το βάζω σε sleep. Υποτιθεται οτι οταν μπαινει σε υπνωση το μπροστινο λαμπακι πρεπει να αναβοσβηνει σε αργο ρυθμο. Τουλαχιστον σε ολα τα προηγουμενα μηχανηματα που ειχα αυτο γινοταν. Τωρα μενει μονιμα αναμενο και δεν μπορω ετσι να καταλαβω αν δουλευει η οχι, και το κακο ειναι οτι ειναι τελειως αθορυβο. Αλλιως ισως θα μπορουσα να ακουσω τον θορυβο που θα σταματουσε. Ξερει καποιος κατι σχετικα με αυτο;

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
On 18/1/2021 at 11:37 ΠΜ, Stavrarg είπε:

Καλημέρα . Εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος ενός Mac mini m1. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Απλά το μόνο θεματάκι που αντιμετωπίζω είναι όταν το βάζω σε sleep. Υποτιθεται οτι οταν μπαινει σε υπνωση το μπροστινο λαμπακι πρεπει να αναβοσβηνει σε αργο ρυθμο. Τουλαχιστον σε ολα τα προηγουμενα μηχανηματα που ειχα αυτο γινοταν. Τωρα μενει μονιμα αναμενο και δεν μπορω ετσι να καταλαβω αν δουλευει η οχι, και το κακο ειναι οτι ειναι τελειως αθορυβο. Αλλιως ισως θα μπορουσα να ακουσω τον θορυβο που θα σταματουσε. Ξερει καποιος κατι σχετικα με αυτο;

Στο δικό μου Mac mini του 2018 δεν αναβοσβήνει το λαμπάκι όταν μπαίνει σε sleep, είναι μόνιμα ανοιχτό.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
2 hours ago, gkok said:

Στο δικό μου Mac mini του 2018 δεν αναβοσβήνει το λαμπάκι όταν μπαίνει σε sleep, είναι μόνιμα ανοιχτό.

Eυχαριστω για την απάντηση . Μίλησα και πριν λίγο με την τεχνική υποστήριξη της apple και μου είπαν ότι από το 2018 και μετά το λαμπάκι στα Mac mini δεν αναβοσβηνει και μενει μονιμα αναμενο οταν ειναι σε κατασταση sleep. Aπλα αν μπορεις θα ηθελα να μου κανεις μια χαρη. Καποια στιγμη που θα ειναι σε sleep κολα το αυτι σου επανω και πες μου ανα ακουγεται ενας ανεπαισθητος μικρος θορυβος απο μεσα. Στην υποστηριξη μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο και μαλον ετσι ειναι απλα ετσι για ψυχολογικους λογους να ηρεμησω.😁

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
21 ώρες πριν, Stavrarg είπε:

Eυχαριστω για την απάντηση . Μίλησα και πριν λίγο με την τεχνική υποστήριξη της apple και μου είπαν ότι από το 2018 και μετά το λαμπάκι στα Mac mini δεν αναβοσβηνει και μενει μονιμα αναμενο οταν ειναι σε κατασταση sleep. Aπλα αν μπορεις θα ηθελα να μου κανεις μια χαρη. Καποια στιγμη που θα ειναι σε sleep κολα το αυτι σου επανω και πες μου ανα ακουγεται ενας ανεπαισθητος μικρος θορυβος απο μεσα. Στην υποστηριξη μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικο και μαλον ετσι ειναι απλα ετσι για ψυχολογικους λογους να ηρεμησω.😁

Ναι έτσι είναι.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.