Jump to content
Jimapas

Αγορά νέου iPhone

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Θέλω τα φώτα σας γιατί έχω μπερδευτεί. Είχα το iPhone X το οποίο πούλησα για να πάω στο Android στρατόπεδο έτσι για να δω τι παίζει. Μπορείτε ελεύθερα να κραξετε. 😂😂 Μετά από 2 χρόνια και αφού οι περισσότερες συσκευές μου είναι  θέλω να γυρίσω και το κινητό. Το θέμα είναι το εξής. Η συσκευή που έχω τώρα είναι 6.39 ίντσες. Σκέφτομαι σοβαρά το νέο SE γιατί δε λέω. Ωραία η μεγάλη οθονη αλλά υπάρχουν πρακτικά ζητήματα σε τσέπες, χρήση με το ένα χέρι κλπ κλπ. Σκέφτομαι ωστόσο το μέγεθος όπως και να έχει από τις 6.39 στις 4.7. Σε συζητήσεις με φίλους μου είπαν να μην το σκέφτομαι διότι από τη στιγμή που έχω το iPad (Air 3) και το MacBook (13 ίντσες) θα μοιραζω ουσιαστικά ανά συσκευή αυτά που έχω να κάνω και θα έχω παράλληλα βολικό τηλ με τούμπανα χαρακτηριστικά (Α13 κλπ). Το τηλ θα το χρησιμοποιώ για τηλέφωνα, texting, social, mail και πολύ σπάνια κάνα παιχνιδάκι. Να σημειώσω ότι το οικονομικό δεν είναι αδιάφορο. Σας ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

καλημέρα, εφόσον έχεις λίγο θέμα με το μέγεθος, πήγαινε δες το 11προ και 11 , πιο μικρό από το 11 προ μαξ.

Το τηλ θα το χρησιμοποιώ για τηλέφωνα, texting, social, mail  


3gs,4,4s,5,5s,5c,6,6s,6+,6s+,se,7,7+,8,8+,X,XsMAX,Xs,11,11pro,11promax

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
5 ώρες πριν, Garfito είπε:

καλημέρα, εφόσον έχεις λίγο θέμα με το μέγεθος, πήγαινε δες το 11προ και 11 , πιο μικρό από το 11 προ μαξ.

Το τηλ θα το χρησιμοποιώ για τηλέφωνα, texting, social, mail  

Σωστά. Το σκέφτηκα και αυτό. Ωστόσο μου μπήκε και το combo iPhone SE και Watch series 5. Για να εξοικονομήσω κάπως και ρευστό. 😁😁😁😁😁😁😁

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Πιστευω οτι αν πας σε SE ισως το μετανιωσεις σε θεμα οθονης ! Ειναι πολυ μικρο ! Αλλα και αυτό είναι θεμα γουστου ! Εγω εχω το 11 pro max γιατι θελω μεγαλη οθονη ! 

Τωρα αν δεν σε ενδιαφερει να εχεις μεγαλη οθονη οταν εισαι on the go !  και νομιζεις οτι μπορεις να κανεις τις δουλειες σου στο iPad προχωρα το !!!! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 ώρα πριν, agipaok είπε:

Πιστευω οτι αν πας σε SE ισως το μετανιωσεις σε θεμα οθονης ! Ειναι πολυ μικρο ! Αλλα και αυτό είναι θεμα γουστου ! Εγω εχω το 11 pro max γιατι θελω μεγαλη οθονη ! 

Τωρα αν δεν σε ενδιαφερει να εχεις μεγαλη οθονη οταν εισαι on the go !  και νομιζεις οτι μπορεις να κανεις τις δουλειες σου στο iPad προχωρα το !!!! 

Σκέφτηκα ότι αφενός έχω το iPad κλπ και αφετέρου αν το συνδυάσω με το Watch θα το χρησιμοποιώ ακόμα λιγότερο. Θα σηκώνω κλήσεις από το ρολόι, θα βλέπω ειδοποιήσεις από εκεί και δεν θα χρειάζεται να πιάνω συνέχεια το κινητό. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος. Θα πάω από κοντά να το δουλέψω λίγο με την πρώτη ευκαιρία μόλις ανοίξουν τα καταστήματα. Αν δε βρω αυτό θα πιάσω ένα 8άρι. Τα ίδια είναι άλλωστε. 

Επεξεργάστηκε από το χρήστη Jimapas

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Θα σου πρότεινα και το XR αντί για το 8 ! Δες το λίγο και αυτό 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
3 λεπτά ago, agipaok είπε:

Θα σου πρότεινα και το XR αντί για το 8 ! Δες το λίγο και αυτό 

Το σκέφτομαι και αυτό. Θα πάω από 5 του μήνα στην iStorm να τα δω από κοντά. Και θα αποφασίσω ανάλογα. Το σκεπτικό μου με το Watch είναι άκυρο; Δε χρησμοποιείς λιγότερο το κινητό; 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καθολου ακυρο . Εγω εχω το Apple Watch απο την πρωτη μερα που βγηκε και εχω παρει ολα τα μοντελα . Σιγουρα ευκολια να βλεπεις ποιος ειναι ! Απαντας σε μνμτα αρκετες φορες με dictation και απαντας και στις κλησεις πιο σπανια (τι κανω εγω τωρα) Αυτο παντως που βελτιωνει το AW ειναι η μπαταρια του κινητου σου ! Κατι mail κατι ειδοποιησεις τις βλεπεις εκει και δεν ανοιγεις το κινητο σου ! 

5 του μηνα ? ξερεις κατι ....! Πριν το διαγγελμα του Κουλη ..... 😂😂😂

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
On 28/4/2020 at 1:06 ΜΜ, agipaok είπε:

Καθολου ακυρο . Εγω εχω το Apple Watch απο την πρωτη μερα που βγηκε και εχω παρει ολα τα μοντελα . Σιγουρα ευκολια να βλεπεις ποιος ειναι ! Απαντας σε μνμτα αρκετες φορες με dictation και απαντας και στις κλησεις πιο σπανια (τι κανω εγω τωρα) Αυτο παντως που βελτιωνει το AW ειναι η μπαταρια του κινητου σου ! Κατι mail κατι ειδοποιησεις τις βλεπεις εκει και δεν ανοιγεις το κινητο σου ! 

5 του μηνα ? ξερεις κατι ....! Πριν το διαγγελμα του Κουλη ..... 😂😂😂

Έχω ενδοκυβερνητικές άκρες. 😂😂😂😂😂 Τελικά, όντας σταθερός στις απόψεις μου (εδώ γελάμε), θα παίξω σε XR από σκρουτζ καί Watch 5. 😁😁😁😁

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μια χαρά ! Απλά μην δώσεις προκαταβολή ! Σε κανένα κατάστημα ! Δώσε 4-5 € παραπάνω και αντικαταβολή ! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 λεπτό ago, agipaok είπε:

Μια χαρά ! Απλά μην δώσεις προκαταβολή ! Σε κανένα κατάστημα ! Δώσε 4-5 € παραπάνω και αντικαταβολή ! 

Πάντα κοιτάω για ετοιμοπαράδοτα. Και ας πληρώσω κάτι παραπάνω. Συν ότι θα πάω να το πάρω από εκεί. 4 δεν ανοίγουν και αυτά; 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Πάντα κοιτάω για ετοιμοπαράδοτα. Και ας πληρώσω κάτι παραπάνω. Συν ότι θα πάω να το πάρω από εκεί. 4 δεν ανοίγουν και αυτά; 

Λογικά ναι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Το iPhone Xr στην Ελλάδα επίσημα (iStorm) έρχεται 769 ευρώ. Εισαγωγή (π.χ. από skroutz) 569 ευρώ. . Το iPhone SE είναι 499 ευρώ επίσημα στην χώρα μας και σύντομα θα το δούμε σε φθηνότερες τιμές από εισαγωγή.

Με αυτά τα δεδομένα δεν βλέπω ότι το iPhone SE δε θα βρει αγοραστικό κοινό και ούτε το θεωρώ κακή αγορά. Η αυτονομία του SE, αν και ίδια μπαταρία με του iPhone 8, είναι ανάμεσα στου iPhone 8 και του iPhone Xr και έχει το ίδιο performance με τα iPhone 11. Aκόμα και έτσι η οθόνη του δεν είναι κακή, ούτε έχει κακό touch όπως αρκετοί στον ανταγωνισμό και η ποιότητα κατασκευής του είναι σε υψηλά επίπεδα. 

Δεν θεωρώ το iPhone SE κακή αγορά αρκεί να ξέρεις τι παίρνεις.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Το σκέφτομαι και αυτό. Θα πάω από 5 του μήνα στην iStorm να τα δω από κοντά. Και θα αποφασίσω ανάλογα. Το σκεπτικό μου με το Watch είναι άκυρο; Δε χρησμοποιείς λιγότερο το κινητό; 

Όχι XR. Καλύτερα XS


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.