Jump to content
agipaok

iPhone 11 Pro Max slim case

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Εχει κανεις να μου προτεινει καμμια slim θηκη αλλα να καλυπτει ολο το κινητο ? Διοτι εχω παρει 2-3 αλλα δεν τις ευχαριστηθηκα ! Οπως επισης για μενα οι καλυτερες ειναι οι Original οι Leather ! Αν η Leather ηταν κλειστη και στο κατω μερος δεν θα επαιρνα καμμια αλλη ! τωρα περιμενω μια της Caudabe  να δω αν ειναι Slim ! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Έχεις δει καθόλου τις Laut; Έχουν ενημερώσει τη γκάμα τους και για τα 11 πρόσφατα απ' ότι είδα. Δες τη σειρά SlimSkin που έχουν πάχος 0.5mm.

Ωραίες θηκούλες γενικά και με διάφορα χρώματα σχέδια και πραγματικά είναι σα να μην υπάρχει πάνω στο τηλέφωνο. Το κακό με όλες αυτές όμως είναι ότι δεν παρέχουν καθόλου προστασία και σπάνε εύκολα με το βάλε-βγάλε.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Πολύ καλές και Slim είναι και αυτές που βγάζει η Spigen, πιο συγκεκριμένα η La Manon Câlin που έχει υφή δέρματος και οι Thin Fit που βγαίνουν σε 3 διαφορετικά μοντέλα (τουλάχιστον) και είναι πολύ λεπτές και έχουν περισσότερη προστασία από άλλες Slim. Αξίζουν όλες την δοκιμή και είναι σε έκπτωση στο https://spaceboy.io

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ναι βεβαια το θεμα μου ειναι (τωρα πολλα θελω να μου πεις ) να ειναι slim αλλα να εχει και μια προστασια 1-2 μετρα ! μην ειναι μονο για γρατζουνιες ! 

4 ώρες πριν, Hara είπε:

Πολύ καλές και Slim είναι και αυτές που βγάζει η Spigen, πιο συγκεκριμένα η La Manon Câlin που έχει υφή δέρματος και οι Thin Fit που βγαίνουν σε 3 διαφορετικά μοντέλα (τουλάχιστον) και είναι πολύ λεπτές και έχουν περισσότερη προστασία από άλλες Slim. Αξίζουν όλες την δοκιμή και είναι σε έκπτωση στο https://spaceboy.io

Spigen παιρνω συνηθως ! αλλα δεν ξερω νομιζω τις βαρεθηκα ! τωρα αυτη που λες δεν την εχω πιασε στα χερια μου ! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
4 ώρες πριν, Manolis είπε:

Έχεις δει καθόλου τις Laut; Έχουν ενημερώσει τη γκάμα τους και για τα 11 πρόσφατα απ' ότι είδα. Δες τη σειρά SlimSkin που έχουν πάχος 0.5mm.

Ωραίες θηκούλες γενικά και με διάφορα χρώματα σχέδια και πραγματικά είναι σα να μην υπάρχει πάνω στο τηλέφωνο. Το κακό με όλες αυτές όμως είναι ότι δεν παρέχουν καθόλου προστασία και σπάνε εύκολα με το βάλε-βγάλε.

Νομιζω τις ειχα δει αλλα οπως λες .... μονο για γρατζουνιες ! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
35 minutes ago, agipaok said:

Ναι βεβαια το θεμα μου ειναι (τωρα πολλα θελω να μου πεις ) να ειναι slim αλλα να εχει και μια προστασια 1-2 μετρα ! μην ειναι μονο για γρατζουνιες ! 

Spigen παιρνω συνηθως ! αλλα δεν ξερω νομιζω τις βαρεθηκα ! τωρα αυτη που λες δεν την εχω πιασε στα χερια μου ! 

Η πρώτη που είναι σαν δερμάτινη θεωρώ έχει μια στοιχειώδη προστασία. Οι άλλες καλύπτουν πτώσεις από καθημερινή χρήση οπότε 1-1,5 μέτρο θεωρώ ότι προστατεύουν και με ένα τζαμάκι θα είσαι εντάξει. 
Θεωρώ ότι οι Spigen αξίζουν πολύ περισσότερο από άλλες παρόμοιες.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 hour ago, Hara είπε:

Η πρώτη που είναι σαν δερμάτινη θεωρώ έχει μια στοιχειώδη προστασία. Οι άλλες καλύπτουν πτώσεις από καθημερινή χρήση οπότε 1-1,5 μέτρο θεωρώ ότι προστατεύουν και με ένα τζαμάκι θα είσαι εντάξει. 
Θεωρώ ότι οι Spigen αξίζουν πολύ περισσότερο από άλλες παρόμοιες.

Spigen ναι ειμαι αρκετα χρονια πελατης !!! Αλλα φετος δεν ξερω...

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Παμε λιγο να αναλυσουμε τα παχη και τα καλη!
Οι θηκουλες (πλατες) ως επι το πληστον κειμενονται μεταξυ 0.2 και 0.8mm.

Αρχικα να πω πως προσωπικα σιχαινομαι τις χοντρουλες(για θηκες μιλαω ακομα ε!) γιατι μεταμορφωνουν το κινητο σε "πατατα"
 

Ξεκινοντας τωρα απο τις 0.2-0.3mm να πουμε οτι προστατευουν απο επαφες, γρατζουνιες και μικροαμοιχες ενω ελαχιστη δουλεια θα κανουν σε ενδεχομενη πτωση ανω των 60ποντων (τραπεζι). Ως επι το πλοιστον εδω εχουμε σιλικονης που λογω μικρου παχουν ξεχειλωνουν με χρηση/αλλαγες θερμοκρασιας κλπ, TPU που προτιμωνται για αντοχη αλλα υστερουν σε αποροφιση κραδασμων εναντι στις σιλικονης και αλουμινιου που ξεβαφουν, δεν εχουν αποσβεση αλλα ειναι ομορφοτερες απο τις 2 παραπανω!!

Παμε στις 0.4-0.6mm. Εδω εχουμε τις περισσοτερες θηκες που υπαρχουν εκει εξω. Μαλακες σιλικονης, σκληρες σιλικονης, 2 υλικων, TPU, aluminum, δερματινες, ξυλινες και καποιες SS. Για να μην μακρυγορισω. Αυτη η κατηγορια ειναι ιδια με την απο πανω. Βαραινει το κινητο μεν αλλα εχουμε σαφως πλεον κανονικα προστασια με οτι υλικο και αν διαλεξουμε σε κανονικες πτωσεις 1+ μετρου.

Τωρα οι πανω των 0.6mm, γνωστες σε μενα και ως πατατες. Θα βρουμε χοντρες σιλικονες με μεγαλη αποσβεση σε κραδασμους, χοντρες αλουμινιου με αυλακωσεις και σχεδια για ποιο hardcore look, χοντρο δερμα(εδω συνηθως ειναι οντως δερμα), οπως και διαφορες τυπου lifeproof για τελειως απροσεκτους που θελουν να δινουν ξυλο στο κινητο τους.

 

Εν κατακλειδι και καθαρα προσωπικη αποψη @agipaok.
Aν δε πας σε καμια ειδικη περιπτωση διαστημικης σιλικονης που εχει περασει 80 τεστ στη ΝΑΣΑ με ραφες που τρυπησε παρθενα κατω απο ολογιομο φεγγαρι για να δικαιολογηθει η τιμη..... Πιστευω οτι πανω απο 0.3 και κατω απο 0.5 βρισκεις θηκη να προστατευει οπως θες στις βασικες ατυχιες. Σημαντικοτερο βρισκω οπως αρχικα ειπες να μην εχει "ανοιγματα" και να καλυπτει περιμετρικα ΣΩΣΤΑ τη συσκευη πραγμα που κρινω μεγα σφαλμα στην APPLE που δεν εχει εφαρμοσει.

 

Φτηνες δες ΜΟΤΟΜΟ, μετα laut, UAG και εννοειται belkin, catalyst.
Εγω στο Pro Max πηρα 5-6 των 10-30ε και ακομα ειμαι με μια των 2ε απο ebay επειδη μ αρεσε που ειναι εντο κοκκινο...

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
8 ώρες πριν, Χρίστος είπε:

Παμε λιγο να αναλυσουμε τα παχη και τα καλη!
Οι θηκουλες (πλατες) ως επι το πληστον κειμενονται μεταξυ 0.2 και 0.8mm.

Αρχικα να πω πως προσωπικα σιχαινομαι τις χοντρουλες(για θηκες μιλαω ακομα ε!) γιατι μεταμορφωνουν το κινητο σε "πατατα"
 

Ξεκινοντας τωρα απο τις 0.2-0.3mm να πουμε οτι προστατευουν απο επαφες, γρατζουνιες και μικροαμοιχες ενω ελαχιστη δουλεια θα κανουν σε ενδεχομενη πτωση ανω των 60ποντων (τραπεζι). Ως επι το πλοιστον εδω εχουμε σιλικονης που λογω μικρου παχουν ξεχειλωνουν με χρηση/αλλαγες θερμοκρασιας κλπ, TPU που προτιμωνται για αντοχη αλλα υστερουν σε αποροφιση κραδασμων εναντι στις σιλικονης και αλουμινιου που ξεβαφουν, δεν εχουν αποσβεση αλλα ειναι ομορφοτερες απο τις 2 παραπανω!!

Παμε στις 0.4-0.6mm. Εδω εχουμε τις περισσοτερες θηκες που υπαρχουν εκει εξω. Μαλακες σιλικονης, σκληρες σιλικονης, 2 υλικων, TPU, aluminum, δερματινες, ξυλινες και καποιες SS. Για να μην μακρυγορισω. Αυτη η κατηγορια ειναι ιδια με την απο πανω. Βαραινει το κινητο μεν αλλα εχουμε σαφως πλεον κανονικα προστασια με οτι υλικο και αν διαλεξουμε σε κανονικες πτωσεις 1+ μετρου.

Τωρα οι πανω των 0.6mm, γνωστες σε μενα και ως πατατες. Θα βρουμε χοντρες σιλικονες με μεγαλη αποσβεση σε κραδασμους, χοντρες αλουμινιου με αυλακωσεις και σχεδια για ποιο hardcore look, χοντρο δερμα(εδω συνηθως ειναι οντως δερμα), οπως και διαφορες τυπου lifeproof για τελειως απροσεκτους που θελουν να δινουν ξυλο στο κινητο τους.

 

Εν κατακλειδι και καθαρα προσωπικη αποψη @agipaok.
Aν δε πας σε καμια ειδικη περιπτωση διαστημικης σιλικονης που εχει περασει 80 τεστ στη ΝΑΣΑ με ραφες που τρυπησε παρθενα κατω απο ολογιομο φεγγαρι για να δικαιολογηθει η τιμη..... Πιστευω οτι πανω απο 0.3 και κατω απο 0.5 βρισκεις θηκη να προστατευει οπως θες στις βασικες ατυχιες. Σημαντικοτερο βρισκω οπως αρχικα ειπες να μην εχει "ανοιγματα" και να καλυπτει περιμετρικα ΣΩΣΤΑ τη συσκευη πραγμα που κρινω μεγα σφαλμα στην APPLE που δεν εχει εφαρμοσ
ει.

 

Φτηνες δες ΜΟΤΟΜΟ, μετα laut, UAG και εννοειται belkin, catalyst.
Εγω στο Pro Max πηρα 5-6 των 10-30ε και ακομα ειμαι με μια των 2ε απο ebay επειδη μ αρεσε που ειναι εντο κοκκινο...

 

Οπως ειπα να η Leather της Apple ηταν γυρω γυρω δεν θα επαιρνα καμμια αλλη μου αρεσει το παχος ! Τωρα εχω την Original Leather και μια που με βολευει και την γουσταρω πολυ ειναι η Leather της Nomad καταπληκτικη !!!! Βρηκα και γω μια απο το ιντερνετ λεπτη που μου αρεσε αλλα αφηνε δαχτυλιες !!! παρα πολλες ομως.....! Το κακο ειναι οτι στο Xs Max εφτασα τις 11 θηκες..... μην παμε παλι στα ιδια !

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλη χρονια 

Να προσθεσω κι εγω ακομα μια επιλογη.Αρκετα ακριβη μεν , πανεμορφη δε.Σαν οπαδος του no case παντα προσπαθουσα να βρω transparent θηκες με οσο το δυνατο λιγοτερο παχος

Στο παρελθον ειχα δοκιμασει την θηκη της peel σαν ultra thin , ηταν ενα κλικ λεπτοτερη απο τις Caudabe & Totallee.Δυστυχως απογοητευτηκα γιατι στο 3μηνο ειχε ξεχειλωσει και η πλατη της ειχε γεμισει μικρογρατζουνιες , παρολο που την προσεχα παρα πολυ

Αποφασισα να δοκιμασω και την MNML 

Δεν ξερω αν και ποσο θα κρατησει αλλα εμφανισιακα ειναι αρκετη εντυπωσιακη και ειναι σαν να μην φοραει θηκη το κινητο

Στην τελευταια φωτο μπορειτε να συγκρινετε το παχος της σε σχεση με μια BASEUS 0.5mm

 

IMG_0581.JPEG

IMG_0582.JPEG

IMG_0583.JPEG

IMG_0585.JPEG

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
18 ώρες πριν, antonio είπε:

Καλη χρονια 

Να προσθεσω κι εγω ακομα μια επιλογη.Αρκετα ακριβη μεν , πανεμορφη δε.Σαν οπαδος του no case παντα προσπαθουσα να βρω transparent θηκες με οσο το δυνατο λιγοτερο παχος

Στο παρελθον ειχα δοκιμασει την θηκη της peel σαν ultra thin , ηταν ενα κλικ λεπτοτερη απο τις Caudabe & Totallee.Δυστυχως απογοητευτηκα γιατι στο 3μηνο ειχε ξεχειλωσει και η πλατη της ειχε γεμισει μικρογρατζουνιες , παρολο που την προσεχα παρα πολυ

Αποφασισα να δοκιμασω και την MNML 

Δεν ξερω αν και ποσο θα κρατησει αλλα εμφανισιακα ειναι αρκετη εντυπωσιακη και ειναι σαν να μην φοραει θηκη το κινητο

Στην τελευταια φωτο μπορειτε να συγκρινετε το παχος της σε σχεση με μια BASEUS 0.5mm

 

Φαινεται παρα πολυ ωραια ! αλλα φανταζομαι μονο γρατζουνιες θα σε προστατευει ! ??? 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλημερα . προσωπικα . και εγω επαιρνα χρονια spigen . και . ημουν πολυ ευχαριστημενος . φετος . με την αυθεντικη την δερματινη και μια δερματινη nomad η οποια ειναι λιγο ογκωδης αλλα προστατευει καλυτερα το κινητο το οποιο ειναι και λιγο γκουμουτσα φετος ειμαι υπερευχαριστημενος και ποιοτικα και εμφανισιακα..

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
2 hours ago, agipaok said:

Φαινεται παρα πολυ ωραια ! αλλα φανταζομαι μονο γρατζουνιες θα σε προστατευει ! ??? 

ε ναι , για drop test δεν μου παει η καρδια να το κανω

80844149_2531830073755335_8321848282481426432_n.jpg

81024564_547159765836717_7983104370759696384_n.jpg

81509205_490540354999235_4128288643263496192_n.jpg

81902711_557612931460351_434941425281400832_n.jpg

82006982_584766482342384_2496727152737648640_n.jpg

Επεξεργάστηκε από το χρήστη antonio

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
28 λεπτά ago, antonio είπε:

ε ναι , για drop test δεν μου παει η καρδια να το κανω

80844149_2531830073755335_8321848282481426432_n.jpg

81024564_547159765836717_7983104370759696384_n.jpg

81509205_490540354999235_4128288643263496192_n.jpg

81902711_557612931460351_434941425281400832_n.jpg

82006982_584766482342384_2496727152737648640_n.jpg

Φαίνεται ωραίο! Αλλά θα ήθελα λίγο ακόμη πάχος!!! Πολλλυυυυ λίγο όμως 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
20 minutes ago, agipaok said:

Φαίνεται ωραίο! Αλλά θα ήθελα λίγο ακόμη πάχος!!! Πολλλυυυυ λίγο όμως 

κοιτα για baseus simplicity (simple series)...αξιοπρεπεστατη

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.