Jump to content
teitzis

AirPods Pro issues

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Αγαπητά μέλη του φόρουμ καλό Πάσχα και χρόνια πολλά σε όλους. Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ κυρίως από το εξωτερικό, χρήστες των AirPods Pro να αντιμετωπίζουν προβλήματα συνδεσιμότητας με τη συσκευή τους, «φυσιμα» σε κάποιο από τα δυο ακουστικά στο transparency mode και ακόμα χειρότερα υποβάθμιση της λειτουργίας active noise canceling. Και όλα αυτά έπειτα από την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware των ακουστικών. Ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν τα συγκεκριμένα ακουστικά αν έχουν παρατηρήσει κάτι ανάλογο. Ευχαριστώ πολύ. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Στα δικά μου δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο δουλεύουν άψογα.

Αυτό που παρουσιάζουν εμένα είναι ότι αν αφήσω την θήκη φορτισμένη 100% με τα ακουστικά μέσα με φουλ μπαταρία και αυτά , για 4-5 μέρες χωρίς να τα χρησιμοποιήσω τότε το αριστερό ακουστικό έχει 0 ή 3 ή 5% μπαταρία ενώ το δεξι φουλ.
Αν τα χρησιμοποιώ συχνά κάθε μια δυο μέρες φορτίζουν κανονικά και τα δυο.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ναι κανονικά αποφορτίζονται.

 

Τα χρησιμοποιώ συνέχεια σε transparently σε τηλεδιασκέψεις και παίζουν απροβλημάτιστα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλημέρα και από εμένα και χρόνια πολλά!

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο ούτε στα δικά μου. Το μόνο που έχω παρατηρήσει εδώ και καιρό είναι λίγο "πιο βαρύ" το Transparency στο αριστερό αυτί. Δεν ξέρω κατά πόσο σχετίζεται με το firmware update, δεν έχω μπει στη διαδικασία να το ψάξω ακόμα μιας και δε με ενοχλεί.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
5 λεπτά ago, teitzis είπε:

Όμως το noise canceling δουλεύει κανονικα @Manolis

Kανονικότατα.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλησπέρα σας!

Σκόπευα να αγοράσω αυτές τις μέρες τα Airpods Pro, αλλά ψάχνοντας λίγο παραπάνω στο internet διαπίστωσα και εγώ αυτό ακριβώς που αναφέρθηκε στο πρώτο μήνυμα της συζήτησης.

Και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορείτε να μου πείτε με ποιο firmware update λειτουργούν τώρα τα ακουστικά σας που δεν έχουν παρουσιάσει κάποιο συγκεκριμένο θέμα. 

Είμαι πολύ διστακτική στην αγορά τους πλέον με τόσα που έχουν ακουστεί τον τελευταίο καιρό μετά τα 2 τελευταία updates που τους έκαναν και θα ήθελα την γνώμη σας :)   

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

2c54 έχω εγώ και νομίζω είναι το τελευταίο από το Φεβρουάριο του 20.

Αν είσαι στο οικοσύστημα της Apple γενικά μην τα φοβάσαι αγόρασε τα δεν βγάζουν όλα τα ακουστικά θέματα αλλά κάποιες εξαιρέσεις.

Θα τα ευχαριστηθείς.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.

  • Σχετικα θεματα που εχουν αναρτηθει

    • Από Hara
      Καλησπέρα, δημιουργώ αυτό το post για να πάρουμε 1 λεπτό από τον χρόνο μας και να εκτιμήσουμε το night mode που με έχει συγκλονίσει.
      ps. don't judge - amateur photography
       

       



    • Από Χρίστος
      Η Apple πριν από λίγο μας ανακοίνωσε τα πλήρως ανανεωμένα ακουστικά της που πλέον ακούνε στο Pro.
      Όπως κάθε άλλο Pro έτσι και τα ακουστικά είναι εξοπλισμένα με αρκετές νέες και καινοτόμες λειτουργίες.
      Μερικες από αυτές είναι το ενεργό Noise Cancellation που γίνεται εφικτό από τα ελαστικά earpieces και τον νέο inear σχεδιασμό τους, πλέον με custom fit στον καθένα λόγω των πλαστικών πρόσθετων που αναφέραμε, αυξημένη ποιότητα ήχου με Adaptive EQ, εξελιγμένη αδιαβροχοποιηση (IPX4).
      Τα νέα ακουστικά είναι εξοπλισμένα με νέο τσιπ που αυτή τη φορά ακούει στο όνομα Η1.
      Το Η1 έχει να διαχειριστεί 2 ενσωματωμένα μικρόφωνα ανα ακουστικό, νέο μικρόφωνο που έχει τοποθετηθεί «κοιτώντας» προς το στόμα του χρήστη, δίπλους οπτικούς αισθητήρες ανα ακουστικό που εντοπίζουν ποτε φοράμε το ακουστικό κ ποτε αφαιρείται, Motion-detecting και Speech-detecting accelerometer και τέλος αισθητήρα πίεσης. Επίσης στο κομμάτι της σύνδεσης έχουμε Bluetooth 5.0.
      Στο χειρισμό τώρα των νέων ακουστικών έχουμε μια σειρά gestures.
      Απλό κλικ σαν play, pause ή απάντηση κλήσης. διπλο κλικ σα skip forward  τριπλό κλικ για skip back παρατεταμένη πίεση που αλλάζει τη νέα λειτουργία Active Noise Cancellation και Transparency mode και “hey Siri” για πληθώρα λειτουργιών.
      Σε διαστασεις τα νέα Airpods Pro 
      Height: 1.22 inches (30.9 mm) Width: 0.86 inch (21.8 mm) Depth: 0.94 inch (24.0 mm) Weight: 0.19 ounce (5.4 grams) και η θήκη τους
      Height: 1.78 inches (45.2 mm) Width: 2.39 inches (60.6 mm) Depth: 0.85 inch (21.7 mm) Weight: 1.61 ounces (45.6 grams) Τελος η τιμολόγηση των airpods Pro όπως κάθε άλλο Pro προϊόν είναι τσουχτερή.
      Στην Αμερική θα ξεκινήσει η πώληση στις 30/10 στα 249$ 


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.