Jump to content
  • 0
superdarth

Πρόβλημα με τον κωδικό διαχειριστή

Ερώτηση

Γεια σας παιδιά, Χριστός Ανέστη.

Είμαι νεος χρήστης ενός imac και θα ήθελα τα φώτα σας.

Λοιπόν, με την σειρά από την αρχή. Σήμερα ανοίγω κανονικά τον υπολογιστή. Βάζω το password και μπαίνω κανονικά. Ήθελα να αλλάξω το όνομα του διαχειριστή γιατί το παιδί που μου τον έδωσε είχε βαλει το admin. Μπήκα λοιπόν στις προτιμήσεις συστήματος -> Χρήστες και ομάδες -> έκανα κλικ στο λουκέτο κατω αριστερά. Όπου έγραφε admin, εγώ έβαλα ένα δικό μου username, πιστέυοντας πως όταν αθ ξανανοίξω τον υπολογιστή, αντί για admin, θα εμφανίζει την ονομασία που εδψσα εγώ.

Όταν τον ξανανοιξα, εδειχνε πάλι admin. Κανένα πρόβλημα, πατησα και το password και μπήκα κανονικά.

Μετά που ξαναπηγα στο λουκέτο για να δω μηπώς έπρεπε να αλλαξω και κατι άλλο, μου ζήτησε ονομα και κωδικο διαχειριστή. Συμπλήρωσα τα πεδία (admin και κωδικο, ιδιο με αυτον που μπαινω όταν ανοιγω το mac) και δεν τα δέχεται.

Ξέρει μηπως κάποιος να με βοηθήσει, να μου πει τι πατατιά έχω κάνει?

Ευχαριστώ.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

1 answer to this question

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

  • 0

Καλησπέρα @superdarth, χρόνια πολλά και καλώς όρισες!

Δες το παρακάτω thread, ίσως σε βοηθήσει ή στην χειρότερη πας σε format (αρκετά απλή διαδικασία)

 


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτή την ερώτηση...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.