Jump to content

Ερώτηση

Καλησπέρα σας

Γνωρίζει κάποιος ποτε θα γίνει η παράδοση των νέων iPhone 12 σε όσους έχουν κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος;

Ακούγονται οι εξής ημερομηνίες και θα ηθελα αν γνωρίζετε κατι να μου πειτε

Παρασκευή 30/10

Παρασκευή 6/11

Παρασκευή 20/11

 

Ευχαριστώ

 

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

28 answers to this question

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

  • 1
4 λεπτά ago, Mironas_GRx είπε:

Οστόσο έκανα εκδήλωση ενδιαφέροντος την πρώτη ημέρα (16/10/2020) στον Κωτσόβολο για το iPhone 12 64gb σε μπλε χρώμα!
Την επόμενη ημέρα με πήραν τηλέφωνο και μου λένε; Καλημέρα σας, είδαμε το ενδιαφέρον σας και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οι συσκεύες θα είναι διαθέσιμες προς παραλαβή στις 30/10/2020 και αν μπορείτε περάστε να δώσετε μια προκαταβολή για να επιβεβαιώσετε την παραγγελία σας...
Της λέω εκείνης της κυρίας...Είστε σίγουρη πως θα παραλάβω 30/10;;; Μου λέει μάλιστα!
Πάω και εγώ στις 19/10 δίνω προκαταβολή και μου το λένε και στο ταμείο για 30/10!
Φτάνει η Παρασκευή που μας πέρασε 30/10 παίρνω τηλέφωνο γιατί είχα μείνει στην ημερομηνία που μου είχαν πει και με ύφος μου λενε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να σας είπε συνάδελφος μας αυτή την ημερομηνία για παράδοση!
6/11 πιθανή ημερομηνία μου είπε και μετά έγινε 20/11 όσοι έχουν κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος και έχουν δώσει προκαταβολή!
Εμένα κάτι  μου λέει πως έμπλεξα με αυτούς και δεν θα μου κάνουν παράδοση ούτε 20/11 με την δικαιολογία ότι έφεραν λίγα κομμάτια!
Αναμένουμε...

Δυστυχώς είναι γνωστή η τακτική αυτού του πολυκαταστήματος. Αν έχεις κάτι γραμμένο από όλη αυτή την συνδιαλλαγή, σου προτείνω να απευθυνθείς στην προστασία καταναλωτή και στον Συνήγορο του Καταναλωτή


Mac Pro 3.1 Early '08 2.8 16Gb | Macbook Pro  2.3 Mid '18 256ssd 8Gb | Macbook Air 2017 1.8 | iMac 27-inch Retina 5K Late '14 3.5 16GB | Mac Mini 2.1 Mid '07 1.83 2Gb | iPhone 12 Pro Max 256Gb Graphite | iPad Pro 10.5 Cellular 256Gb Silver | Apple Pensil | Apple Watch Series 6 40mm Space Grey Alu Case | AirPods Pro | AppleTV 4K 64Gb

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Η διαχείριση της εκδήλωσης ενδιαφέροντος είναι στην πολιτική του κάθε καταστήματος δυστυχώς. Επίσημα για Ελλάδα όλα τα μοντέλα iPhone 12 και τα τέσσερα θα έλθουν την Παρασκευή 20 Νοεμβρίου με αρχή επίσημης προπαραγγελίας  την Παρασκευή 13 Νοεμβρίου.   Το μεγάλο πρόβλημα θα είναι η μικρή ποσότητα κινητών που θα έλθουν Ελλάδα.


Mac Pro 3.1 Early '08 2.8 16Gb | Macbook Pro  2.3 Mid '18 256ssd 8Gb | Macbook Air 2017 1.8 | iMac 27-inch Retina 5K Late '14 3.5 16GB | Mac Mini 2.1 Mid '07 1.83 2Gb | iPhone 12 Pro Max 256Gb Graphite | iPad Pro 10.5 Cellular 256Gb Silver | Apple Pensil | Apple Watch Series 6 40mm Space Grey Alu Case | AirPods Pro | AppleTV 4K 64Gb

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Καθυστερήσεις φαίνεται πως θα έχει οι διάθεση των νέων iPhone 12 στην χώρα μας. Αρχικά η ενημέρωση, ανεπίσημα τουλάχιστον, ήταν πως οι προ παραγγελίες θα ξεκινούσαν αύριο 30 Οκτωβρίου για τα iPhone 12 και iPhone 12 Pro κάτι όμως που μάλλον δεν θα συμβεί. Ένας από τους λόγους είναι πως η Apple φαίνεται αρχικά να δίνει μεγαλύτερο βάρος σε χώρες που μπορούν να υποστηρίξουν 5G δίκτυα.

Επίσης να υπενθυμίσουμε πως από την στιγμή του ανοίγματος των προ παραγγελιών θα χρειαστεί μια επιπλέον εβδομάδα έτσι ώστε κάποιες από αυτές να ξεκινήσουν να εκτελούνται και να φτάνουν στους καταναλωτές.

Αυτή την στιγμή λοιπόν διαμορφώνονται δύο σενάρια για την αγορά της Ελλάδας που μένει να δούμε αν επαληθευτούν:

To πρώτο σενάριο θέλει τις προ παραγγελίες των iPhone 12 και iPhone 12 Pro να ξεκινούν στις 6 Νοεμβρίου και η επίσημη διάθεση τους να γίνεται στην αγορά της Ελλάδας σε περιορισμένο πάντα αριθμό τεμαχίων στις 13 Νοεμβρίου. Αυτό θα σημαίνει πως οι προ παραγγελίες για τα iPhone 12 mini και iPhone 12 Pro Max θα ανοίξουν στις 27 Νοεμβρίου και η διάθεση τους θα γίνει στις 4 Δεκεμβρίου.

Το δεύτερο σενάριο σημαίνει ακόμη μεγαλύτερες καθυστερήσεις μιας και θέλει τις προ παραγγελίες των iPhone 12 και iPhone 12 Pro να ανοίγουν στις 13 Νοεμβρίου και η επίσημη διάθεση στην αγορά να γίνεται στις 27 Νοεμβρίου. Αυτό θα σημαίνει αυτόματα πως στις 4 Δεκεμβρίου θα ξεκινήσουν οι προ παραγγελίες για τα iPhone 12 mini και iPhone 12 Pro Max με διάθεση των συσκευών αυτών στην χώρα μας στις 11 Δεκεμβρίου.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
2 ώρες πριν, iDimitris είπε:

Καθυστερήσεις φαίνεται πως θα έχει οι διάθεση των νέων iPhone 12 στην χώρα μας. Αρχικά η ενημέρωση, ανεπίσημα τουλάχιστον, ήταν πως οι προ παραγγελίες θα ξεκινούσαν αύριο 30 Οκτωβρίου για τα iPhone 12 και iPhone 12 Pro κάτι όμως που μάλλον δεν θα συμβεί. Ένας από τους λόγους είναι πως η Apple φαίνεται αρχικά να δίνει μεγαλύτερο βάρος σε χώρες που μπορούν να υποστηρίξουν 5G δίκτυα.

Επίσης να υπενθυμίσουμε πως από την στιγμή του ανοίγματος των προ παραγγελιών θα χρειαστεί μια επιπλέον εβδομάδα έτσι ώστε κάποιες από αυτές να ξεκινήσουν να εκτελούνται και να φτάνουν στους καταναλωτές.

Αυτή την στιγμή λοιπόν διαμορφώνονται δύο σενάρια για την αγορά της Ελλάδας που μένει να δούμε αν επαληθευτούν:

To πρώτο σενάριο θέλει τις προ παραγγελίες των iPhone 12 και iPhone 12 Pro να ξεκινούν στις 6 Νοεμβρίου και η επίσημη διάθεση τους να γίνεται στην αγορά της Ελλάδας σε περιορισμένο πάντα αριθμό τεμαχίων στις 13 Νοεμβρίου. Αυτό θα σημαίνει πως οι προ παραγγελίες για τα iPhone 12 mini και iPhone 12 Pro Max θα ανοίξουν στις 27 Νοεμβρίου και η διάθεση τους θα γίνει στις 4 Δεκεμβρίου.

Το δεύτερο σενάριο σημαίνει ακόμη μεγαλύτερες καθυστερήσεις μιας και θέλει τις προ παραγγελίες των iPhone 12 και iPhone 12 Pro να ανοίγουν στις 13 Νοεμβρίου και η επίσημη διάθεση στην αγορά να γίνεται στις 27 Νοεμβρίου. Αυτό θα σημαίνει αυτόματα πως στις 4 Δεκεμβρίου θα ξεκινήσουν οι προ παραγγελίες για τα iPhone 12 mini και iPhone 12 Pro Max με διάθεση των συσκευών αυτών στην χώρα μας στις 11 Δεκεμβρίου.

Δεν θα συμφωνήσω με τις ημερομηνίες σου.... 


Mac Pro 3.1 Early '08 2.8 16Gb | Macbook Pro  2.3 Mid '18 256ssd 8Gb | Macbook Air 2017 1.8 | iMac 27-inch Retina 5K Late '14 3.5 16GB | Mac Mini 2.1 Mid '07 1.83 2Gb | iPhone 12 Pro Max 256Gb Graphite | iPad Pro 10.5 Cellular 256Gb Silver | Apple Pensil | Apple Watch Series 6 40mm Space Grey Alu Case | AirPods Pro | AppleTV 4K 64Gb

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
On 29/10/2020 at 6:34 ΠΜ, iYannis είπε:

Η διαχείριση της εκδήλωσης ενδιαφέροντος είναι στην πολιτική του κάθε καταστήματος δυστυχώς. Επίσημα για Ελλάδα όλα τα μοντέλα iPhone 12 και τα τέσσερα θα έλθουν την Παρασκευή 20 Νοεμβρίου με αρχή επίσημης προπαραγγελίας  την Παρασκευή 13 Νοεμβρίου.   Το μεγάλο πρόβλημα θα είναι η μικρή ποσότητα κινητών που θα έλθουν Ελλάδα.

Οστόσο έκανα εκδήλωση ενδιαφέροντος την πρώτη ημέρα (16/10/2020) στον Κωτσόβολο για το iPhone 12 64gb σε μπλε χρώμα!
Την επόμενη ημέρα με πήραν τηλέφωνο και μου λένε; Καλημέρα σας, είδαμε το ενδιαφέρον σας και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οι συσκεύες θα είναι διαθέσιμες προς παραλαβή στις 30/10/2020 και αν μπορείτε περάστε να δώσετε μια προκαταβολή για να επιβεβαιώσετε την παραγγελία σας...
Της λέω εκείνης της κυρίας...Είστε σίγουρη πως θα παραλάβω 30/10;;; Μου λέει μάλιστα!
Πάω και εγώ στις 19/10 δίνω προκαταβολή και μου το λένε και στο ταμείο για 30/10!
Φτάνει η Παρασκευή που μας πέρασε 30/10 παίρνω τηλέφωνο γιατί είχα μείνει στην ημερομηνία που μου είχαν πει και με ύφος μου λενε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να σας είπε συνάδελφος μας αυτή την ημερομηνία για παράδοση!
6/11 πιθανή ημερομηνία μου είπε και μετά έγινε 20/11 όσοι έχουν κάνει εκδήλωση ενδιαφέροντος και έχουν δώσει προκαταβολή!
Εμένα κάτι  μου λέει πως έμπλεξα με αυτούς και δεν θα μου κάνουν παράδοση ούτε 20/11 με την δικαιολογία ότι έφεραν λίγα κομμάτια!
Αναμένουμε...

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Είναι πρόβλημα να σε δεσμεύουν με αυτό τον τρόπο και μετά να σε λένε και ψεύτη.

Άκου εκεί αποκλείεται να σας είπε κάτι τέτοιο υπάλληλος μας.

Με αυτές τις τακτικές πως να τους εμπιστευθεί πελάτης ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
1 ώρα πριν, peterv είπε:

Είναι πρόβλημα να σε δεσμεύουν με αυτό τον τρόπο και μετά να σε λένε και ψεύτη.

Άκου εκεί αποκλείεται να σας είπε κάτι τέτοιο υπάλληλος μας.

Με αυτές τις τακτικές πως να τους εμπιστευθεί πελάτης ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Το θέμα ξερετε πιο ειναι;

Πως σε πρηζουν μεχρι να πεις το ναι,δινεις προκαταβολη,σου λενε οτι μπορουν μεχρι να ειναι ολα οκ απο μερια τους και μετα το γυρνανε εφοσον σε εχουν σιγουρο...

Btw εμαθα πως καταστηματα vodafone θα αρχισουν να δινουν τις συσκευες οσοι εχουν κανει εκδηλωση ενδιαφεροντος απο 16/11!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Καλησπέρα παραλογισμός VOL.2

Σήμερα το πρωι με πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα του Κωτσοβολου για να με ρωτησουν που θελω να παραδοθει τον νεο μου iPhone αφου λογω lockdown δεν μπορω να παραλαβω απο καταστημα!

Μιλωντας με την κοπελα την ρωταω αν παιζει να παραλαβουμε μια δυο μερες νωριτερα απο το λασναρισμα μου απανταει μαλιστα θα παραδοθουν στις κουριερ εταιρειες 2 μερες πριν την κυκλοφορια ετσι ωστε οσοι εχετε κανει εκδηλωση ενδιαφεροντος να παραλαβετε την επισημη ημερομηνια (20/11) αλλα για σιγουρα θα σας συνδεσω με εναν συναδελφο για επιβεβαιωση!Με συνδεει τον ρωταω και η απαντηση του ειναι...Κυριε ακομα δεν γνωριζουμε ημερομηνια που θα τα εχουμε στις κεντρικες αποθηκες θελετε να σας πω και την ημερα παραδοσης;

Προσεξτε σε αυτα εδω τα ζωντανα εχω δωσει 500€ προκαταβολη και μιλανε ετσι!

Ενας Θεος ξερει το τι και πως!!!

Αναμενουμε

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
8 hours ago, Mironas_GRx said:

Καλησπέρα παραλογισμός VOL.2

Σήμερα το πρωι με πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα του Κωτσοβολου για να με ρωτησουν που θελω να παραδοθει τον νεο μου iPhone αφου λογω lockdown δεν μπορω να παραλαβω απο καταστημα!

Μιλωντας με την κοπελα την ρωταω αν παιζει να παραλαβουμε μια δυο μερες νωριτερα απο το λασναρισμα μου απανταει μαλιστα θα παραδοθουν στις κουριερ εταιρειες 2 μερες πριν την κυκλοφορια ετσι ωστε οσοι εχετε κανει εκδηλωση ενδιαφεροντος να παραλαβετε την επισημη ημερομηνια (20/11) αλλα για σιγουρα θα σας συνδεσω με εναν συναδελφο για επιβεβαιωση!Με συνδεει τον ρωταω και η απαντηση του ειναι...Κυριε ακομα δεν γνωριζουμε ημερομηνια που θα τα εχουμε στις κεντρικες αποθηκες θελετε να σας πω και την ημερα παραδοσης;

Προσεξτε σε αυτα εδω τα ζωντανα εχω δωσει 500€ προκαταβολη και μιλανε ετσι!

Ενας Θεος ξερει το τι και πως!!!

Αναμενουμε

Εντάξει το θέατρο του παραλόγου κάθε φορά στην χώρα μας.... απλά..... 😣

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Και εγώ από Κωτσόβολο παραγγελία ! Να δούμε πότε θα παραλάβουμε !!!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
11 ώρες πριν, Hobis είπε:

Και εγώ από Κωτσόβολο παραγγελία ! Να δούμε πότε θα παραλάβουμε !!!

Επικοινώνησα σημερα και μιλησα επιτελους με μια ευγενεστατη κυρια και μου ειπε οσοι ειχαν κανει εκδηλωση ενδιαφεροντος απο τις 16 που ξεκινησε ολο αυτο εως 29/10 θα παραλαβουν στο 1ο κυμα!

Οι συσκευες θα παραδοθουν στις κουριερ εταιρειες στις 18/10 για να φτασουν στα χερια μας πρωτα ο θεος 19 ή 20 του μηνα!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Έχω κάνει την παραγγελία από 15/10 από τον Κωτσόβολο αλλα δεν με έχουν πάρει κάποιο τηλέφωνο για να μου πουν πως να μου το παραδώσουν. Μήπως να καλέσω την Δευτέρα να κάνω μια ερώτηση?

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
20 ώρες πριν, trikoulis είπε:

Έχω κάνει την παραγγελία από 15/10 από τον Κωτσόβολο αλλα δεν με έχουν πάρει κάποιο τηλέφωνο για να μου πουν πως να μου το παραδώσουν. Μήπως να καλέσω την Δευτέρα να κάνω μια ερώτηση?

Εννοείται

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
21 ώρες πριν, trikoulis είπε:

Έχω κάνει την παραγγελία από 15/10 από τον Κωτσόβολο αλλα δεν με έχουν πάρει κάποιο τηλέφωνο για να μου πουν πως να μου το παραδώσουν. Μήπως να καλέσω την Δευτέρα να κάνω μια ερώτηση?

Εκδηλωση ενδιαφεροντος εκανες.... 

Οχι παραγγελια...

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
8 ώρες πριν, aenaos είπε:

Εκδηλωση ενδιαφεροντος εκανες.... 

Οχι παραγγελια...

Αν πηραν τηλεφωνο εκεινο υο διαστημα και το επιβεβαιωσε πιανεται κανονικη παραγγελια

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτή την ερώτηση...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.