Jump to content

Ερώτηση

Γεια σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα iPad. Θέλω λοιπόν να σας ρωτήσω 2 πράγματα για το Backup. 

1) Ξέρω ότι υπάρχει η εφαρμογή "Αρχεία" οπού εκεί κανείς μπορεί να μεταφέρει τα αρχεία του. Θέλω λοιπόν να μου πείτε υπάρχει τρόπος όταν κάνω backup στο icloud να μην κάνει την εφαρμογή "Αρχεία" και επόμενος ότι έχω εκεί Backup στο icloud? Αν ναι πως γίνεται αυτό? Έχω ένα iphone μπορεί να γίνει και εκεί?

2) Υπάρχει τρόπος να κάνω Backup το iPad (φωτογραφίες, εφαρμογή "Αρχεία" και περιεχόμενο της κ.α.) σε κάποιον εξωτερικό δίσκο χωρίς την χρήση υπολογιστή? Αν ναι μπορείτε να μου πείτε πως?

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

5 answers to this question

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

  • 0

Όσο αναφορά για το δεύτερο που ρωτάς.

Όταν συνδέσεις έναν σκληρό δισκο με usb c στα αρχεία που μιλάς θα εμφανιστεί ο σκληρός.

μπορεις να μεταφέρεις ότι θέλεις.

φυσικα το ίδιο θα συμβεί και με ένα φλασάκι usb c το οποίο προσωπικά προτιμώ!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
9 hours ago, Genius said:

Σε ευχαριστώ!

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει για το πρώτο;

Μεταφέρεις τα δεδομένα σου από τον φάκελο iCloud Drive, τοπικά στη μνήμη του iPhone. Στη συνέχεια απενεργοποιείς τον διακόπτη iCloud Drive από τις ρυθμίσεις > λογαριασμός.

 

97CD3540-F829-4332-BEE5-5F918E66E766.png

FF966145-70D9-4D4D-AEE2-3E0282428B00.png


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Εάν το κάνω αυτό όταν θα κάνω επαναφορά του iPad από το backup του icloud δεν θα μου περάσει και τα αρχεία μου από την εφαρμογή "Αρχεία"? Εγώ θέλω να μην κάνει στο icloud backup την εφαρμογή "Αρχεία" και να μην τα κατεβάζει σε επαναφορά του Backup. Στο Icloud--> Διαχειρηση χορού--> Εφεδρικά Αντίγρφα--> Δεδομένα για εφεδρικά αντίγραφα--> Αρχεία: Αυτό τι είναι; Αν το κλείσω εκεί θα γίνει αυτό που ζητάω; Βλέπω στο iphone ότι έχει 20GB αλλα εγώ δεν έχω στην εφαρμογή "Αρχεία" τόσα δεδομένα. Υποθέτω ότι κρατάει δεδομένα και από άλλες εφαρμογές π.χ. Call of Duty. Αυτά τα δεοδμενα θα τα χάσω;

Επεξεργάστηκε από το χρήστη Genius

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτή την ερώτηση...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.