Jump to content
trikoulis

Apple Watch 5 vs Apple Watch SE

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Είμαι ανάμεσα σ αυτά τα 2 μοντέλα ποιο έχετε να μου προτείνεται για αγορά;

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Δες το παρακάτω chart. Εξαρτάται από τα χρήματα που διαθέτεις και κατά πόσο θα χρησιμοποιείς όλα τα features του Series 6. Νομίζω ότι από το Series 3 που διαθέτεις, όποιο και αν πάρεις θα έχει διαφορά, κυρίως στην οθόνη. Εγώ προσωπικά θα έκανα την αλλαγή στο Series 5 όταν έπεφταν οι τιμές. Είναι η καλύτερη περίπτωση αναβάθμισης από το Series 3 (value for money).

apple_watch_se_series_6_chart.thumb.png.e959404c0aae3333b8b6f2ee2bfb7a8a.png


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
18 λεπτά ago, Manolis είπε:

Δες το παρακάτω chart. Εξαρτάται από τα χρήματα που διαθέτεις και κατά πόσο θα χρησιμοποιείς όλα τα features του Series 6. Νομίζω ότι από το Series 3 που διαθέτεις, όποιο και αν πάρεις θα έχει διαφορά, κυρίως στην οθόνη. Εγώ προσωπικά θα έκανα την αλλαγή στο Series 5 όταν έπεφταν οι τιμές. Είναι η καλύτερη περίπτωση αναβάθμισης από το Series 3 (value for money).

apple_watch_se_series_6_chart.thumb.png.e959404c0aae3333b8b6f2ee2bfb7a8a.png

Εγώ δυστυχώς βιαστικά και πήρα το series 3 πριν 3 μήνες. Για δώρο ήθελα να το κάνω σε άτομο που δεν έχει καθόλου και ήμουν ανάμεσα στο 5 και το SE

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 λεπτό ago, trikoulis είπε:

Εγώ δυστυχώς βιαστικά και πήρα το series 3 πριν 3 μήνες. Για δώρο ήθελα να το κάνω σε άτομο που δεν έχει καθόλου και ήμουν ανάμεσα στο 5 και το SE

Ρίξε μια ματιά στα features παραπάνω και κρίνε ανάλογα τις ανάγκες του χρήστη. Το Series 5 και SE είναι value for money. Το 6 στην ουσία, εάν δεν κάνω λάθος, βγαίνει σε 1 επιπλέον χρώμα (μπλε) και έχει επιπλέον τον Blood Oxygen αισθητήρα.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
4 λεπτά ago, Manolis είπε:

Ρίξε μια ματιά στα features παραπάνω και κρίνε ανάλογα τις ανάγκες του χρήστη. Το Series 5 και SE είναι value for money. Το 6 στην ουσία, εάν δεν κάνω λάθος, βγαίνει σε 1 επιπλέον χρώμα (μπλε) και έχει επιπλέον τον Blood Oxygen αισθητήρα.

Ωραία ευχαριστώ πολύ 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλησπέρα,

νομίζω ότι το series 5 με το se είναι μη συγκρίσιμα γιατί το se είναι κάτι ανάμεσα σε series 3 και series 4 στα βασικά χαρακτηριστικά.

Αν είναι για δώρο και το άτομο που θα παραλάβει το δώρο δεν είχε ποτέ apple watch σίγουρα το se είναι μία καλή επιλογή.

Αν τώρα είχε ποτέ στην κατοχή της/του ένα series 3 ή series 2, σίγουρα το series 5 θα είναι ένα δυνατό upgrade.

Προσωπικά δεν θα επέλεγα το se με βάση τα παραπάνω. (θα το επέλεγα μόνο αν η αγορά γίνεται με γνώμονα την τιμή) 

Τέλος, να σημειωθεί ότι τα series 5 απ’ ότι έχω δει είναι σε προσφορά οπότε ίσως αξίζει περισσότερο η επένδυση. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

είχα το 5, τώρα έχω το 4 και δε ξέρω που να καταλήξω 


3gs,4,4s,5,5s,5c,6,6s,6+,6s+,se,7,7+,8,8+,X,XsMAX,Xs,11,11pro,11promax

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.