Jump to content
Christ0s

IOS 14

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα @Christos και καλώς ήρθες!

Εγώ την κατέβασα από την πρώτη μέρα και μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο με τις εφαρμογές μου, παρότι πολλοί χρήστες αναφέρουν bugs, για την ώρα, σε third party apps. Ο λόγος είναι το απρόσμενο λανσάρισμα της έκδοσης από την Apple με αποτέλεσμα ορισμένοι προγραμματιστές να μην έχουν προλάβει να ενημερώσουν τις εφαρμογές τους.

Θα σου πρότεινα να ελέγξεις πρώτα αν υπάρχει update για το iOS 14 σε εφαρμογές που χρησιμοποιείς και μετά να κάνεις το update. Εκτός αυτών, είναι φοβερό update με πολλά νέα features.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Την έχω κατεβάσει και εγώ - είχα και τις beta αλλά αντικειμενικά είναι πολύ σταθερή και κάποιο bug δεν μου έχει βγάλει ως τώρα. Καμία σχέση με τους πονοκεφάλους της iOS 13 πέρυσι τέτοιο καιρό.

Επίσης η μεγάλη μου αγωνία ήταν για τις εφαρμογές των τραπεζών αλλά και αυτές είναι κομπλέ. Η WinBank είχε ένα θέμα που μετά την αναβάθμιση που της έκαναν έστρωσε μια χαρά.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ευχαριστώ θερμά και τους δυο σας @Manolis @iDimitris  για τις απαντήσεις σας. Καλώς σας βρήκα!

Ρωτάω κυρίως επειδή χρησιμοποιώ iPhone 8plus και για τον λόγο του "battery issue" που ακούγεται.

Δεν αμφιβάλλω καθόλου στο ότι έχει πολύ όμορφα features.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 ώρα πριν, Christ0s είπε:

Ευχαριστώ θερμά και τους δυο σας @Manolis @iDimitris  για τις απαντήσεις σας. Καλώς σας βρήκα!

Ρωτάω κυρίως επειδή χρησιμοποιώ iPhone 8plus και για τον λόγο του "battery issue" που ακούγεται.

Δεν αμφιβάλλω καθόλου στο ότι έχει πολύ όμορφα features.

Μπορώ να πω ότι η αναβάθμιση δεν έχει επηρεάσει καθόλου τη διάρκεια της μπαταρίας στη δική μου περίπτωση. Βέβαια ούτε και την έχει βελτιώσει. Πάντως για την ώρα υπογράφεται ακόμα η 13.7 από την Apple. Αυτό σημαίνει ότι μέχρι στιγμής μπορείς να κάνεις update στο 14 και αν σου δημιουργεί προβλήματα να γυρίσεις στην 13.7 (μόνο restore).

Δεν ξέρουμε για πόσο όμως θα υπογράφεται από την Apple to 13.7, οπότε αν θες να το δοκιμάσεις θα πρέπει να το κάνεις άμεσα.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλησπέρα σε όλους , 

Πάντως κι εμένα μετά την ανάθμιση που έκανα στο ios 14  , η μπαταρία μου είναι σε τραγική κατάσταση . Πιστεύετε αξίζει downgrade ή να κάνω υπομονή αφου πάλι κάποια στιγμή στο 14 θα γυρίσω ..;; 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας . 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Εντυπωσιακό το iOS 14 σε iPhone 7. Πολύ πιο smooth το animation και το performance σε σύγκριση με το iOS 13. Mπαταρία δεν έχω αντιληφθεί καμιά διαφορά.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
6 ώρες πριν, konttina είπε:

Καλησπέρα σε όλους , 

Πάντως κι εμένα μετά την ανάθμιση που έκανα στο ios 14  , η μπαταρία μου είναι σε τραγική κατάσταση . Πιστεύετε αξίζει downgrade ή να κάνω υπομονή αφου πάλι κάποια στιγμή στο 14 θα γυρίσω ..;; 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας . 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Προτείνω να κάνεις backup τα δεδομένα σου και να δοκιμάσεις να κάνεις ένα restore μέσω iTunes (ή μέσω Finder σε macOS). Δε θα περάσεις τίποτα πίσω από το backup (Setup as new), θα το δοκιμάσεις μόνο με τα βασικά σου δεδομένα από το iCloud (επαφές, photo library κλπ.). Θεωρητικά θα επιλυθεί το πρόβλημα. Όσον αφορά το downgrade θα πρέπει να βιαστείς αν και δε το θεωρώ αναγκαίο. Πιο πολύ πονοκέφαλο θα φέρει με την επαναφορά backup, δεδομένων κλπ.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Πρώτη μέρα δοκιμής της iOS14 και πραγματικά έχω μείνει Έκπληκτος!

Καμία σχέση με ότι είχαμε δει τα προηγούμενα χρόνια...

Υ.Γ.: Παρατήρησα μια μικρή αύξηση στην κατανάλωση της μπαταρίας μου αλλά όχι κάποια τρομερή διαφορά.

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα, έστω και ως δοκιμή όπως την κατέβασα κι εγώ σήμερα!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
18 ώρες πριν, Manolis είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Προτείνω να κάνεις backup τα δεδομένα σου και να δοκιμάσεις να κάνεις ένα restore μέσω iTunes (ή μέσω Finder σε macOS). Δε θα περάσεις τίποτα πίσω από το backup (Setup as new), θα το δοκιμάσεις μόνο με τα βασικά σου δεδομένα από το iCloud (επαφές, photo library κλπ.). Θεωρητικά θα επιλυθεί το πρόβλημα. Όσον αφορά το downgrade θα πρέπει να βιαστείς αν και δε το θεωρώ αναγκαίο. Πιο πολύ πονοκέφαλο θα φέρει με την επαναφορά backup, δεδομένων κλπ.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου . Από χθες φαίνεται να έχει επανέλθει στα φυσιολογικά της . Μακάρι .. Για να δούμε..

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
4 ώρες πριν, konttina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου . Από χθες φαίνεται να έχει επανέλθει στα φυσιολογικά της . Μακάρι .. Για να δούμε..

Να είσαι καλά! Ενημέρωσέ μας αν εντοπίσεις τίποτα περίεργο.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Update: Από σήμερα η Apple σταματάει την υπογραφή του 13.7. Αυτό σημαίνει ότι το downgrade είναι πλέον ανέφικτο.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
7 ώρες πριν, Manolis είπε:

Να είσαι καλά! Ενημέρωσέ μας αν εντοπίσεις τίποτα περίεργο.

Σήμερα τα ίδια με τις προηγούμενες μέρες . Μια μέρα κράτησε η χαρά . 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
28 λεπτά ago, konttina είπε:

Σήμερα τα ίδια με τις προηγούμενες μέρες . Μια μέρα κράτησε η χαρά . 

Δοκίμασε το παρακάτω; Δες επίσης στα στατιστικά της μπαταρίας αν κάποια εφαρμογή καταναλώνει παραπάνω πόρους απ' ότι θα έπρεπε.

Παράθεση

Προτείνω να κάνεις backup τα δεδομένα σου και να δοκιμάσεις να κάνεις ένα restore μέσω iTunes (ή μέσω Finder σε macOS). Δε θα περάσεις τίποτα πίσω από το backup (Setup as new), θα το δοκιμάσεις μόνο με τα βασικά σου δεδομένα από το iCloud (επαφές, photo library κλπ.). Θεωρητικά θα επιλυθεί το πρόβλημα.

 


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Update: Διαθέσιμο από σήμερα το iOS 14.0.1 το οποίο επιδιορθώνει σφάλματα του iOS 14.0.

Αναλυτικότερα:

Fixes an issue that could cause default browser and mail settings to reset after restarting your iPhone

Addresses an issue that could prevent camera previews from displaying on iPhone 7 and iPhone 7 Plus

Fixes an issue that could prevent your iPhone from connecting to Wi-Fi networks

Resolves an issue that could prevent sending email with some mail providers

Addresses an issue that could prevent images from appearing in the News widget


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.