Jump to content

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Έκανε το ντεμπούτο της η πρώτη συστηματική τράπεζα στο Apple Pay! Πρώτη η Alpha bank λοιπόν!!! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Η αρχή έγινε!

Παράθεση

Είχε γίνει γνωστό πως δύο ελληνικές τράπεζες θα υποστηρίζουν το Apple Pay έως το Πάσχα, η Alpha Bank και η Eurobank, ενώ το ίδιο παράδειγμα αναμένεται να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες. 

Η αρχή έγινε λοιπόν σήμερα από την Alpha Bank και μόνο για τους κατόχους καρτών VISA αυτή την στιγμή.

 


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Πειραιώς και Εθνική για άλλη μια φορά πετούν χαρταετό 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλημέρα! Δοκιμασα να περάσω 2 καρτες. 

Η πρώτη εταιρική , bonus περασε και μου ζητάει verification απο την Alpha με μονη επιλογή που δίνει ειναι να καλεσω. Το δοκιμασε κανεις αυτό; Τι επιλογές ζήτησε στο τηλεφωνο μετά της τραπεζας; Είπα στο συστημα verify card apple wallet αλλα τζίφος. 

 

Στη δευτερη καρτα, μια απλη προσωπική credit στο τέλος μου βγάζει προσπαθηστε αργότερα. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
19 ώρες πριν, gkok είπε:

Επιτέλους. Την πέρασα ίσως αύριο να πάω super market να την δοκιμάσω.

Καλησπέρα πως έκανες την επαλήθευση στην κάρτα εγώ πείρα τηλ την alpha και μου είπαν πως δεν το υποστηρίζει ακόμα 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μίλησε κανένας με την alpha Σχετικά με την επαλήθευση στοιχείων; Εμένα μου ζητάει επαλήθευση μέση SMS σε ένα παλιό αριθμό και δεν μπορώ να συνεχίσω:(

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Δεν έχω μιλήσει με την τράπεζα. Όμως η εμπειρία μου, μου λέει ότι για την επαλήθευση κάρτας για οποιονδήποτε λόγο πρέπει να έχεις πρόσβαση στον αριθμό τηλεφώνου, αν δεν σου δίνει την δυνατότητα επαλήθευσης με άλλο τρόπο θα πρέπει να πας σε μια τραπέζια να αλλάξεις τον αριθμό που έχεις δηλώσει στην τράπεζα με έναν αριθμό που έχεις πρόσβαση. 
Χωρις να είμαι σίγουρος νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις τον αριθμό αυτόν μέσω του e-banking, δεν είμαι όμως απόλυτα σίγουρος ότι σου δίνει αυτή τη δυνατότητα το e-banking. Καλό θα είναι να τηλεφωνήσεις στην τράπεζα. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Έχω μιλήσει μαζί τους και απ’ ό,τι μου λένε και από ότι έχω δει και εγώ στο eBanking, ο αριθμός είναι σωστός στα αρχεία τους. Προφανώς για κάποιο λόγο έχει μείνει ο παλιός ο αριθμός με τον οποίον είχα πρωτο ανοίξει το λογαριασμό. Θα πρέπει να ξανά μιλήσω μαζί τους αν και θα πρεπε να είναι πιο ενημερωμένοι για το θέμα ότι μπήκε στο Apple pay η τράπεζα.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
3 ώρες πριν, stathis1976 είπε:

Καλησπέρα πως έκανες την επαλήθευση στην κάρτα εγώ πείρα τηλ την alpha και μου είπαν πως δεν το υποστηρίζει ακόμα 

Η επαλήθευση έγινε με sms. Απλά η κάρτα σου πρέπει να είναι visa. Τις mastercart δεν τις υποστηρίζει ακόμη.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
On 7/4/2020 at 7:13 ΜΜ, dream21 είπε:

Πειραιώς και Εθνική για άλλη μια φορά πετούν χαρταετό 

Σε νιώθω... Και εγώ αυτές τις 2 περιμένω πως και πως...


Uploading to icloud...

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Έχω μία πσιτωτική visa της alpha, λειτούργησε και έκανα μία αγορά κανονικότατα σε pos μηχάνημα.

Έχω και μία απλή χρεωστική enter visa, η οποία όπως και ο φίλος πιο πάνω ζητά επιβεβαίωση σε παλιό νούμερο. Πήρα τηλέφωνο αλλά μου είπαν ότι βλέπουν κανονικά μόνο

το καινούριο μου και εκείνοι.. #αδιέξοδο. 

Σε αναμονή για τη mastercard και βέβαια για τις άλλες τράπεζες. Καλό ξεκίνημα πάντως και για τις συστημικές τράπεζες! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.