Jump to content
Arfrag

Νέο MacBook Air

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Πέρασε η μέρα και ξεχάστηκα τελείως να σου απαντήσω  [mention=523]nektariossgourakis[/mention] ! Κάποια στιγμή θα περάσω από κάποιο Apple store να τα δω τα μηχανήματα να πάρω μια καλή ιδέα του software/hardware. Κάτι βασικό που ήθελα να ρωτήσω μιας και το ανέφερες σε προηγούμενο σημείο: ποια έκδοση ms office χρησιμοποιείς; Επιπλέον υπάρχουν στο App Store free εφαρμογές όπως outlook, one note κλπ; Ευχαριστώ. 



Επεμβαίνω στην κουβέντα σας λίγο!

Αν θες office 365 ψάξε στο eBay πάντως κ θα βρεις σε πολύ λογικές τιμές όλη την σουίτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Motherboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 CPU: Intel® i7-8700K GPU: Gigabyte Radeon RX 560 SSD: Samsung 500GB 960 NNMe Ram: Kingston Hyper X 32GB 3000Mhz Mac OS X: 10.15.x My Build

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Πέρασε η μέρα και ξεχάστηκα τελείως να σου απαντήσω  [mention=523]nektariossgourakis[/mention] ! Κάποια στιγμή θα περάσω από κάποιο Apple store να τα δω τα μηχανήματα να πάρω μια καλή ιδέα του software/hardware. Κάτι βασικό που ήθελα να ρωτήσω μιας και το ανέφερες σε προηγούμενο σημείο: ποια έκδοση ms office χρησιμοποιείς; Επιπλέον υπάρχουν στο App Store free εφαρμογές όπως outlook, one note κλπ; Ευχαριστώ. 

Καλημέρα,όσο αφορά τα Office,προς το παρόν είμαι με την δοκιμαστική μηνιαία δωρεάν συνδρομή από το App Store.Βέβαια η δοκιμαστική είναι πλήρης.H ετήσια ανανέωση του κοστίζει 70 ευρώ.Η σουίτα στα κινητά απ´οτι γνωρίζω είναι δωρεάν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Να σου πω την αλήθεια @sakis697 δεν τα πάω καθόλου καλά με eBay και τέτοια! Επιπλέον προτιμώ να πάρω άπαξ μια έκδοση office χωρίς ετήσια συνδρομή. 
 

Πάντως το 365 το «σηκώνει» μια χαρά ο air έτσι @nektariossgourakis;

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Aν υπάρχει εφάπαξ καταβολή για Microsoft Office θα εδιέφερε και εμένα να μάθω!Ήξερα ότι είναι υποχρεωτική η συνδρομή είτε μηνιαία είτε ετήσια αλλά ας μην βγαίνουμε άλλο Off Topic εδώ σε αυτό το νήμα δεν αξίζει να χαλάσουμε την θεματική ενότητα που άνοιξε ο Admin και αφορά το Macbook Air 2020.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Οκ. Σου άφησα pm σχετικά με τις εκδόσεις του ms office.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

@teitzis  και @nektariossgourakis μπορειτε φυσικα να ανοιξετε ενα κανουριο θεμα ως αναφορα τα office, τις εκδοσεις και τη 365 συνδρομη.

Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν αρκετοι ακομα που ενδιαφερονται να μαθουν και δεν εχουν ρωτησει τα παντα

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μακάρι να καταλάβουν όσο γίνεται πιο νωρίς τα μέλη της κοινότητας εδώ,ότι την δύναμη που μπορεί να σου χαρίσει ένα Forum δεν μπορεί να στην χαρίσει κανένα τμήμα κοινωνικής δυκτίωσης!Η δυνατότητα να βρίσκει κανείς ότι θέλει μέσα από μια βιβλιοθήκη,να εκφράζεται μέσα από την δύναμη του γραπτού λόγου μέσα σε μια κοινότητα που επιτρέπεται να ελίσσεται η κυκλοφορία της ελεύθερης βούλησης ανεμπόδιστα,αυτά και άλλα πολλά μόνο σε ένα Forum τα βρίσκει κανείς.Νομίζω πρέπει να το βοηθήσουμε να αναπτυχθεί,την βλέπω καινούργια την κοινότητα σας και εγώ τουλάχιστον από την πλευρά μου με τον ελάχιστο δυνατό χρόνο που μου απομένει θα προσπαθήσω να προσφέρω όσο μπορώ !!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Είναι η 2η δημιουργία μου στο Mac Book Air 2020, ωστόσο επειδή βγήκε καλύτερη απο την 1η ,αποφάσισα να την ανεβάσω και στο κανάλι μας.Το βίντεο το επεξεργάστηκα με τα προγράμματα Keynote και iMovie στο νέο μου Mac.H εξαγωγή προέκυψε μετά απο 5 λεπτά περίπου και μάλιστα μετά απο περίπου 2 ώρες εργασίας στην επεξεργασία το Ultrabook δεν ίδρωσε!!!Η ανάλυση του βίντεο είναι στο 1080p γιατί θεωρώ για βίντεο φωτογραφίας δεν θές και παραπάνω ανάλυση.Ωστόσο θα ήθελα να τονίσω ότι για αυτού του είδους τα βίντεο αλλά και για 4κ video με πλάνα και τελικό χρόνο στα 5-10 λεπτά το Μac Book Air αποδεικνύεται μια πολύ σωστή επιλογή!Να σκεφτείτε ειδικά στο iMovie του Μac ξεκλειδώνεις και περισσότερες επιλογές στις μεταβάσεις,στους υπότιτλους και όχι μόνο!!!Καλή μας αρχή λοιπόν!!💙

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ωραίος !!! Και το air μια χαρά παίζει τα πάντα είναι μηχάνημα vfm.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

να πω και γω την γνώμη μου..θεωρώ πολύ ωραία την αναβάθμιση, επεξεργαστή 10ης γενιάς με 6k support και magic keyboard..γενικά πολύ ωραίο μηχανάκι για τα λεφτά του..δεν έχω δει αναλυτικά τον τιμοκατάλογο αλλά αν η διαφορά είναι 60 ευρώ από i3 σε i5 θεωρώ ότι αξίζει..τώρα όσον αφορά το office θεωρώ ότι πλέον μπορεί να αντικατασταθεί και με το google drive το οποίο είναι αξιοπρεπέστατο 

και για όσους δεν έχουν διαβάσει πολύ ωραίο συγκριτικό του air με το pro:

ΠΟΙΟ MACBOOK ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ; 2020 13 ΙΝΤΣΩΝ MACBOOK PRO VS 2020 MACBOOK AIR

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ωραίο συγκριτικό,πανέμορφο άρθρο μου άρεσε αρκετά!Ερώτηση αν θέλει κάποιος μελλοντικά μπορεί να αναβαθμίσει το μηχάνημα του αλλάζοντας μόνο επεξεργαστή;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπορεί για παράδειγμα να αφαιρέσει κάποιος τον i3 από την μητρική και να προσθέσει τον i7;Μπορεί και να είναι χαζό το ερώτημα μου αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω αν έχει κάποιος τα περιθώρια αναβάθμισης σε ultrabook.Θυμάμαι τα Laptop δεν μπορούσες να τα αναβαθμίσεις.Αλλά λέω τα χρόνια περνάνε και μήπως έχει αλλάξει κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
1 hour ago, nektariossgourakis είπε:

Μπορεί για παράδειγμα να αφαιρέσει κάποιος τον i3 από την μητρική και να προσθέσει τον i7;Μπορεί και να είναι χαζό το ερώτημα μου αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω αν έχει κάποιος τα περιθώρια αναβάθμισης σε ultrabook.Θυμάμαι τα Laptop δεν μπορούσες να τα αναβαθμίσεις.Αλλά λέω τα χρόνια περνάνε και μήπως έχει αλλάξει κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

εγω ηξερα οτι πρεπει να ειναι της ιδιας γενιας επεξεργαστης δηλ i7 10ης γενιας..δεν ξερω αν αλλαζει κατι στα λαπτοπ

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.