Jump to content

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

 

Η Apple πριν από λίγο μας ανακοίνωσε τα πλήρως ανανεωμένα ακουστικά της που πλέον ακούνε στο Pro.

Όπως κάθε άλλο Pro έτσι και τα ακουστικά είναι εξοπλισμένα με αρκετές νέες και καινοτόμες λειτουργίες.

Μερικες από αυτές είναι το ενεργό Noise Cancellation που γίνεται εφικτό από τα ελαστικά earpieces και τον νέο inear σχεδιασμό τους, πλέον με custom fit στον καθένα λόγω των πλαστικών πρόσθετων που αναφέραμε, αυξημένη ποιότητα ήχου με Adaptive EQ, εξελιγμένη αδιαβροχοποιηση (IPX4).

Τα νέα ακουστικά είναι εξοπλισμένα με νέο τσιπ που αυτή τη φορά ακούει στο όνομα Η1.
Το Η1 έχει να διαχειριστεί 2 ενσωματωμένα μικρόφωνα ανα ακουστικό, νέο μικρόφωνο που έχει τοποθετηθεί «κοιτώντας» προς το στόμα του χρήστη, δίπλους οπτικούς αισθητήρες ανα ακουστικό που εντοπίζουν ποτε φοράμε το ακουστικό κ ποτε αφαιρείται, Motion-detecting και Speech-detecting accelerometer και τέλος αισθητήρα πίεσης. Επίσης στο κομμάτι της σύνδεσης έχουμε Bluetooth 5.0.

Στο χειρισμό τώρα των νέων ακουστικών έχουμε μια σειρά gestures.

  • Απλό κλικ σαν play, pause ή απάντηση κλήσης.
  • διπλο κλικ σα skip forward 
  • τριπλό κλικ για skip back
  • παρατεταμένη πίεση που αλλάζει τη νέα λειτουργία Active Noise Cancellation και Transparency mode
  • και “hey Siri” για πληθώρα λειτουργιών.


Σε διαστασεις τα νέα Airpods Pro 

  • Height: 1.22 inches (30.9 mm)
  • Width: 0.86 inch (21.8 mm)
  • Depth: 0.94 inch (24.0 mm)
  • Weight: 0.19 ounce (5.4 grams)

και η θήκη τους

  • Height: 1.78 inches (45.2 mm)
  • Width: 2.39 inches (60.6 mm)
  • Depth: 0.85 inch (21.7 mm)
  • Weight: 1.61 ounces (45.6 grams)

Τελος η τιμολόγηση των airpods Pro όπως κάθε άλλο Pro προϊόν είναι τσουχτερή.

Στην Αμερική θα ξεκινήσει η πώληση στις 30/10 στα 249$ 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Η τιμολόγηση της Ελλάδας-Ευρώπης αναμένεται να «πονέσει».  Καθόλου άσχημα κατά τη δίκη μου άποψη, είμαι και λάτρης των in-ear και όπως είναι αναμενόμενο θα έχουν τρομερό μπάσο. 

Το μόνο κακό με τα in-ear όμως είναι ότι μόλις τα φορέσεις «αποσυνδέεσαι» από τον γύρω κόσμο. Κάτι που δε συμβαίνει με τα κλασικά AirPods-EarPods.

Οψόμεθα.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Για αυτό η καλή Apple σου έβαλε το Transparency mode για να ακούς τι γίνεται εκεί έξω και μην σε πατήσει κανένας :) 

Θα πουλήσουν σαν καρβελακια ζεστό ψωμί πιστεύω. :) 

Ο Έλληνας του iPhone 11 Pro δεν θα μπορεί να έχει παρά τα AirPods Pro!!! 
 

Περα από την πλάκα τώρα συμφωνώ πως αν και μου αρέσουν η τιμή δεν θα είναι για όλα τα πορτοφόλια στην Ελλάδα..... Ιδανική αγορά βέβαια για αυτούς που θέλουν να αναβαθμίσουν από τα AirPods πρώτης γενιάς ;) 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
On 28/10/2019 at 11:29 ΜΜ, iDimitris είπε:

Για αυτό η καλή Apple σου έβαλε το Transparency mode για να ακούς τι γίνεται εκεί έξω και μην σε πατήσει κανένας :) 

Θα πουλήσουν σαν καρβελακια ζεστό ψωμί πιστεύω. :) 

Ο Έλληνας του iPhone 11 Pro δεν θα μπορεί να έχει παρά τα AirPods Pro!!! 
 

Περα από την πλάκα τώρα συμφωνώ πως αν και μου αρέσουν η τιμή δεν θα είναι για όλα τα πορτοφόλια στην Ελλάδα..... Ιδανική αγορά βέβαια για αυτούς που θέλουν να αναβαθμίσουν από τα AirPods πρώτης γενιάς ;) 

Τα έχω παραγγείλει ήδη!!! 
χαχα

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Αμάν ρε Χρήστο Apple sheep μπεεεεε χαχαχαχαχα μια χαρά και εγώ τα θέλω για να κάνω αναβάθμιση από τα 1ης γενιάς αλλά θα περιμένω... Δεν βγαίνω λέμε με την καμία 😂😂😂😂

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
On 29/10/2019 at 4:18 ΜΜ, iDimitris είπε:

Αμάν ρε Χρήστο Apple sheep μπεεεεε χαχαχαχαχα μια χαρά και εγώ τα θέλω για να κάνω αναβάθμιση από τα 1ης γενιάς αλλά θα περιμένω... Δεν βγαίνω λέμε με την καμία 😂😂😂😂

Aκριβως και γω με 1ης ειμαι με εξτρα case που δινει και ασυρματη.
Εκρινα μη αναγκαιο να παω στα 2ης αφου καλυψα την φορτιση που με εκαιγε!

 

Παρτα τωρα που μπορεις και ειστε λιγοι......!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

καλημέρα παρέλαβα χτες πρωί Plaisio Αγ. Παρασκευής 

Παραγγελία από πρώτη ημέρα που φάνηκαν στο e-shop τους (31/10)

Άπαιχτος ήχος ειδικά με noise cancelation on


Mac Pro 3.1 Early '08 2.8 16Gb | Macbook Pro  2.3 Mid '18 256ssd 8Gb | Macbook Air 2017 1.8 | iMac 27-inch Retina 5K Late '14 3.5 16GB | Mac Mini 2.1 Mid '07 1.83 2Gb | iPhone 12 Pro Max 256Gb Graphite | iPad Pro 10.5 Cellular 256Gb Silver | Apple Pensil | Apple Watch Series 6 40mm Space Grey Alu Case | AirPods Pro | AppleTV 4K 64Gb

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
13 λεπτά ago, iYannis είπε:

καλημέρα παρέλαβα χτες πρωί Plaisio Αγ. Παρασκευής 

Παραγγελία από πρώτη ημέρα που φάνηκαν στο e-shop τους (31/10)

Άπαιχτος ήχος ειδικά με noise cancelation on

Μεγειές! Πώς σου φάνηκε το transparency; Για μένα αυτό είναι ίσως και το πιο βασικό. Αν είναι όπως το φαντάζομαι και σε συνδυασμό με τον ήχο που λένε πολλοί ότι είναι φοβερός, μόλις γεμίσουν τα ράφια στα καταστήματα, τα «τσίμπησα»!


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
13 ώρες πριν, Manolis είπε:

Μεγειές! Πώς σου φάνηκε το transparency; Για μένα αυτό είναι ίσως και το πιο βασικό. Αν είναι όπως το φαντάζομαι και σε συνδυασμό με τον ήχο που λένε πολλοί ότι είναι φοβερός, μόλις γεμίσουν τα ράφια στα καταστήματα, τα «τσίμπησα»!

 

Ολοι το ίδιο περιμένουμε!!!

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Το ξέρω θα ακουστεί τρελό...αλλά για εμένα τα πιο βολικά ακουστικά είναι τα κλασικά αγαπημένα της apple...😬 Οτιδήποτε in ear με καταπιέζει!! 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Όχι δεν ακούγεται τρελό, πράγματι είναι πολύ άνετα και βολικά...αυτό το θέμα με τα νέα AirPods που είναι in ear με ανησυχεί και μένα λίγο. 😏

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
On 28/10/2019 at 11:29 ΜΜ, iDimitris είπε:

Για αυτό η καλή Apple σου έβαλε το Transparency mode για να ακούς τι γίνεται εκεί έξω και μην σε πατήσει κανένας :) 

Θα πουλήσουν σαν καρβελακια ζεστό ψωμί πιστεύω. :) 

Ο Έλληνας του iPhone 11 Pro δεν θα μπορεί να έχει παρά τα AirPods Pro!!! 
 

Περα από την πλάκα τώρα συμφωνώ πως αν και μου αρέσουν η τιμή δεν θα είναι για όλα τα πορτοφόλια στην Ελλάδα..... Ιδανική αγορά βέβαια για αυτούς που θέλουν να αναβαθμίσουν από τα AirPods πρώτης γενιάς ;) 

τα απόκτησα εχθές ...δεν θέλω να τα βγάλω από τα αυτιά μου...είχα τα πρώτα και δεν με είχαν βολέψει ....πολύ καλά μα αντικειμενικά είναι ακριβά !!!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Ήρθαν προχθές και τα δικά μου!

Τα ντυσαμε και με χειροποίητη εκτυπωμένη θυκουλα για να μην έχουμε αλλα..!48B97C19-2D41-4006-9202-071143C50ECB.thumb.jpeg.57a5b1d4f13a1739c8d42bc3a1fe8568.jpegBF5434AE-4150-465C-A1C9-9CD7C3FBBF54.thumb.jpeg.98475a8a4b36ec2f09ca7f32b616f209.jpegC37615F3-57B4-4E55-B3F6-3D40127D7E3F.thumb.jpeg.8b0e22f1808469732e26489446d5c5d5.jpeg

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.

  • Σχετικα θεματα που εχουν αναρτηθει

    • Από teitzis
      Αγαπητά μέλη του φόρουμ καλό Πάσχα και χρόνια πολλά σε όλους. Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ κυρίως από το εξωτερικό, χρήστες των AirPods Pro να αντιμετωπίζουν προβλήματα συνδεσιμότητας με τη συσκευή τους, «φυσιμα» σε κάποιο από τα δυο ακουστικά στο transparency mode και ακόμα χειρότερα υποβάθμιση της λειτουργίας active noise canceling. Και όλα αυτά έπειτα από την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware των ακουστικών. Ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν τα συγκεκριμένα ακουστικά αν έχουν παρατηρήσει κάτι ανάλογο. Ευχαριστώ πολύ. 


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.