Jump to content
PapTas

Φορτιστής αυτοκινήτου

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη,

Αναζητώ να αγοράσω έναν φορτιστή για το αυτοκίνητο. Ωστόσο φοβάμαι αρκετά να επιλέξω κάποιον, καθώς ανησυχώ για την υγεία της μπαταρίας του iPhone X που έχω. Θα ήθελα να ακούσω μερικές καλές προτάσεις, κατάλληλες για το iPhone.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλημέρα! Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ χρόνια φορτιστές της Anker και της Belkin (MFi). Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις μπαταρίες και γενικότερα την υγεία των συσκευών που φόρτιζα. Αντιθέτως με κάποιες περιπτώσεις γνωστών που με no-name φορτιστές είχαν κατεστρέψει ακόμα και το κύκλωμα διαχείρισης ενέργειας της μητρικής πλακέτας.

Εν κατακλείδι για να είσαι ήσυχος θα ψάχνεις σε οτιδήποτε κοιτάς για την πιστοποίηση MFi (Made for iPhone). Εφόσον το αξεσουάρ είναι MFi certified σημαίνει ότι είναι φτιαγμένο κάτω από τα standard του κατασκευαστή (σαν να έχεις γνήσιο αξεσουάρ). Αυτό σημαίνει ότι αφενώς δε θα δημιουργθεί πρόβλημα στη συσκευή σου και αφετέρου δε θα λαμβάνεις το ενοχλητικό μήνυμα "Δεν υποστηρίζεται η φόρτιση".

Θα μου πεις, "Μα και πως θα ξέρω ότι σίγουρα είναι MFi;" Συνήθως φαίνεται. Από την ποιότητα, το brand και σίγουρα από την τιμή (λίγο πιο τσιμπημένα, όχι σαν αυτά του κιλού με 2-3€). 


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
5 λεπτά ago, Manolis είπε:

Καλημέρα! Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ χρόνια φορτιστές της Anker και της Belkin (MFi). Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις μπαταρίες και γενικότερα την υγεία των συσκευών που φόρτιζα. Αντιθέτως με κάποιες περιπτώσεις γνωστών που με no-name φορτιστές είχαν κατεστρέψει ακόμα και το κύκλωμα διαχείρισης ενέργειας της μητρικής πλακέτας.

Εν κατακλείδι για να είσαι ήσυχος θα ψάχνεις σε οτιδήποτε κοιτάς για την πιστοποίηση MFi (Made for iPhone). Εφόσον το αξεσουάρ είναι MFi certified σημαίνει ότι είναι φτιαγμένο κάτω από τα standard του κατασκευαστή (σαν να έχεις γνήσιο αξεσουάρ). Αυτό σημαίνει ότι αφενώς δε θα δημιουργθεί πρόβλημα στη συσκευή σου και αφετέρου δε θα λαμβάνεις το ενοχλητικό μήνυμα "Δεν υποστηρίζεται η φόρτιση".

Θα μου πεις, "Μα και πως θα ξέρω ότι σίγουρα είναι MFi;" Συνήθως φαίνεται. Από την ποιότητα, το brand και σίγουρα από την τιμή (λίγο πιο τσιμπημένα, όχι σαν αυτά του κιλού με 2-3€). 

Και από τις τιμές που είδα προς Anker πήγαινα. Θα δω μήπως στα χαρακτηριστικά αναφέρει το MFi.

Ευχαριστώ πολύ.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
5 λεπτά ago, PapTas είπε:

Και από τις τιμές που είδα προς Anker πήγαινα. Θα δω μήπως στα χαρακτηριστικά αναφέρει το MFi.

Ευχαριστώ πολύ.

Να είσαι καλά! Αν καταλήξεις κάπου ή κολλήσεις μεταξύ επιλογών, ενημέρωσέ μας :)


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.