Jump to content

Ερώτηση

Εχω ενεργό το "Hey Siri" κυρίως για να κάνω κλήσεις όταν οδηγώ χωρίς να χρειάζεται να αγγίζω το κινητό μου. Ενώ μου παίζουν μια χαρά όλες οι κλήσεις που συνήθως κάνω (call my wife, call my mother, call my brother etc) δεν μου παίζει το call my home. Περιμένω να μου καλέσει το τηλ που έχω δηλώσει ως "οικία" στην δική μου επαφή. Δεν ξέρω αν θέλει κάποια άλλη ρύθμιση ή κάποια άλλη προσφώνηση προκειμένου να καλέσει το σπίτι μου, για αυτό και ζητάω την γνώμη των ειδικών!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

5 answers to this question

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

  • 0

Νομίζω ότι αντιλαμβάνεται το "home" σαν όνομα το οποίο το ψάχνει στον κατάλογο των επαφών σου. Οπότε αν αποθήκευες το τηλέφωνο της οικίας σου σαν ξεχωριστή επαφή θα έλυνε το πρόβλημα.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
24 λεπτά ago, Manolis είπε:

Νομίζω ότι αντιλαμβάνεται το "home" σαν όνομα το οποίο το ψάχνει στον κατάλογο των επαφών σου. Οπότε αν αποθήκευες το τηλέφωνο της οικίας σου σαν ξεχωριστή επαφή θα έλυνε το πρόβλημα.

Το "My Home" το αντιλαμβάνεται σαν contact; Το είχα για πιο έξυπνο. Θα δοκιμάσω αυτό που λες. Επίσης θα δοκιμάσω να του πω όταν λέω my home να καλεί  συγκεκριμένο τηλέφωνο (λέμε τώρα).

Επεξεργάστηκε από το χρήστη droll

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
Just now, droll said:

Το "My Home" το αντιλαμβάνεται σαν contact; Το είχα για πιο έξυπνο. Θα δοκιμάσω αυτό που λες. Επίσης θα δοκιμάσω να το πω όταν λέω my home να καλεί  συγκεκριμένο τηλέφωνο (λέμε τώρα).

Κατά 99% είναι αυτό δυστυχώς. Δεν είναι πάντα τόσο έξυπνη..


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
18 ώρες πριν, Manolis είπε:

Κατά 99% είναι αυτό δυστυχώς. Δεν είναι πάντα τόσο έξυπνη..

Τελικά είχες δίκιο έτσι έπαιξε, κάτι είναι και αυτό, ευχαριστώ!

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
1 hour ago, droll said:

Τελικά είχες δίκιο έτσι έπαιξε, κάτι είναι και αυτό, ευχαριστώ!

Χαίρομαι που βρέθηκε έστω και αυτή η λύση, να είσαι καλά!


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτή την ερώτηση...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.