Jump to content
  • 0
Akismixfreak

Λουκέτο στην οθόνη σε MacBook Pro late 13 retina

Ερώτηση

Καλημέρα σας. Έχω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Προσπάθησα εχθές να κάνω factory reset τον MacBook μου και μου έβγαλε στην οθόνη το λουκέτο. Φυσικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, εννοώντας ότι και να το κλείσω απλά και να το ανοίξω πάλι αυτό μου βγάζει. Δεν μπορώ να το παρακάμψω. Έστω να μπω ξανά χωρίς να κάνω κάτι όσον αφορά αναβάθμιση. Την βοήθεια σας παρακαλώ

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

6 answers to this question

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

  • 0

δες και εδώ αν όχι μετά πας σε Apple Authorized Service Provider 


Mac Pro 3.1 Early '08 2.8 16Gb | Macbook Pro  2.3 Mid '18 256ssd 8Gb | Macbook Air 2017 1.8 | iMac 27-inch Retina 5K Late '14 3.5 16GB | Mac Mini 2.1 Mid '07 1.83 2Gb | iPhone 12 Pro Max 256Gb Graphite | iPad Pro 10.5 Cellular 256Gb Silver | Apple Pensil | Apple Watch Series 6 40mm Space Grey Alu Case | AirPods Pro | AppleTV 4K 64Gb

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Χρειάζεται να βάλεις το firmware password του mac σου. Περισσότερα εδώ 


Mac Pro 3.1 Early '08 2.8 16Gb | Macbook Pro  2.3 Mid '18 256ssd 8Gb | Macbook Air 2017 1.8 | iMac 27-inch Retina 5K Late '14 3.5 16GB | Mac Mini 2.1 Mid '07 1.83 2Gb | iPhone 12 Pro Max 256Gb Graphite | iPad Pro 10.5 Cellular 256Gb Silver | Apple Pensil | Apple Watch Series 6 40mm Space Grey Alu Case | AirPods Pro | AppleTV 4K 64Gb

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Ναι αυτό το ξέρω. Απλά δεν είναι δικό μου το MacBook και ο κάτοχος δεν έχει το password πλέον. Το MacBook το έχει 4 χρόνια απλά δεν μπήκε ποτέ στην διαδικασία να του κάνει factory reset. Και τώρα που το έκανε του έγινε αυτό. Επίσης να πω προς διευκρίνιση το MacBook δεν είναι κλεμμένο. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

τότε τσέκαρε εδώ 


Mac Pro 3.1 Early '08 2.8 16Gb | Macbook Pro  2.3 Mid '18 256ssd 8Gb | Macbook Air 2017 1.8 | iMac 27-inch Retina 5K Late '14 3.5 16GB | Mac Mini 2.1 Mid '07 1.83 2Gb | iPhone 12 Pro Max 256Gb Graphite | iPad Pro 10.5 Cellular 256Gb Silver | Apple Pensil | Apple Watch Series 6 40mm Space Grey Alu Case | AirPods Pro | AppleTV 4K 64Gb

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Τα περισσότερα τα έχω προσπαθήσει. Δεν με αφήνει με ότι κ αν πάτησα από τον συνδυασμό κουμπιών να μπω μέσα έστω σε safe mode. Ότι κ να εκανα συνεχίζει να βγαίνει το λουκέτο. 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Όπως πολύ σωστά έγραψε ο @iYannis, θα πρέπει να προσκομίσεις απόδειξη αγοράς και το μηχάνημα σε authorized service provider ώστε να γίνει ειδικό αίτημα στην Apple και στη συνέχεια να ξεκλειδωθεί το EFI lock.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτή την ερώτηση...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.