Jump to content

Ερώτηση

Καλησπερα σας ειχα os sierra με bootcamp  windows 10 και λειτουργουσε αψογα ως που εσκασε ο δισκος. Οποτε εκανα clean installation  sierraί παλι,  διοτι ειναι 2011 και δεν δεχεται νεοτερο λειτουργικο απο οσο διαβασα. Και εφτασε η ωρα να ξανα βαλω bootcamp . Και τωρα ξεκινα το προβλημα. Δεν θυμαμαι πως το ειχα πετυχει. Ενω ακολουθω ολα τα βηματα που ειχα στις σημειεωσεις μου. Οταν φτανω με xcode να παραμετροποιησω το info.plist με τους παραμετρους που οριζει η διαδικασια δε με αφηνει να σωθουν οι αλλαγες στον πηγαιο φακελο contest , ουτε νεο info.plist να το κανω replace απο πανω. 

 

εχω 10 μερες δε βγαζω ακρη. Μπορει καποιος να με πει καμια ιδεα γιατι στερεψα;   Ευχαριστω

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

51 answers to this question

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

  • 0

To ξανά έστησα  με καινούργιο DVD τα ίδια κάνει. Μου χάλασε και τα partition και το ξανά έστησα 

 

Με USB ξεκινά από στο πρώτο boot  βγάζει το μήνυμα no boot.

Εκεί κάπου το χάνω. Στο YouTube που το κάνουν  άλλοι δεν έχουν πρόβλημα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος κάνω 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Καλησπέρα @Itvol και καλώς ήρθες ξανά στην παρέα!

Αρχικά εφόσον είναι του 2011 μπορείς να αναβαθμίσεις και σε high sierra. Τώρα σε ότι αφορά την εγκατάσταση των Windows 10 μέσω bootcamp assistant. Ποιό αρχείο πειράζεις ακριβώς και γιατί;

Ο λόγος που δε σε αφήνει να κάνεις επεξεργασία-αποθήκευση ένα τέτοιο αρχείο είναι λόγω του System Integrity Protection. Θα πρέπει να το απεργοποιήσεις μέσω του Recovery partition:


1. Κάνεις boot με CMD+R.

2. Από το μενού επιλέγεις Utilities > Terminal.

3. Τρέχεις την παρακάτω εντολή για απενεργοποίηση του SIP: csrutil disable.

4. Restart και δοκιμάζεις ξανά.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Βγαζει μυνημα στο terminal

 

failed to modify system intergrity configuration.this tool needs to be executed from the recovery os

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
4 λεπτά ago, Itvol είπε:

Βγαζει μυνημα στο terminal

 

failed to modify system intergrity configuration.this tool needs to be executed from the recovery os

Θα πρέπει να εκκινήσεις από το recovery partition, όχι από το δίσκο εκκίνησης του χρήστη σου. Δες στο Βήμα 1.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Τελικα εγκατεστησα catalina, και το bootcamp δε βγαζει το option να γινει import to windows iso. 
 

ετρεξα την εντολη οπως με ειπες αλλα δε με αφηνει να κανω replace το info.plist

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
4 ώρες πριν, Itvol είπε:

Επισης δεν εχει recovery mode στο catalina. 

Φυσικά και έχει. Όπως είπα παραπάνω εκκινείς πατώντας command + R..


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
6 ώρες πριν, Itvol είπε:

Τελικα εγκατεστησα catalina, και το bootcamp δε βγαζει το option να γινει import to windows iso. 
 

ετρεξα την εντολη οπως με ειπες αλλα δε με αφηνει να κανω replace το info.plist

Αν δεν απενεργοποιήσεις το SIP δεν πρόκειται να σε αφήσει να κάνεις αλλαγή σε τέτοιο αρχείο.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Με cmd r  παγωνει  στο boot και δε βγαζει τιποτα για ωρα εως να το κλεισω με το χερι. Mε option  βγαζει 2 επιλογες efi boot και το σκληρο μου

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
25 minutes ago, Manolis said:

Φυσικά και έχει. Όπως είπα παραπάνω εκκινείς πατώντας command + R..

Με cmd r  παγωνει  στο boot και δε βγαζει τιποτα για ωρα εως να το κλεισω με το χερι. Mε option  βγαζει 2 επιλογες efi boot και το σκληρο μου

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
2 ώρες πριν, Itvol είπε:

Με cmd r  παγωνει  στο boot και δε βγαζει τιποτα για ωρα εως να το κλεισω με το χερι. Mε option  βγαζει 2 επιλογες efi boot και το σκληρο μου

Τι μηχάνημα είναι;


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

Αυτό κανονικά φτανει μέχρι High Sierra. Από ότι φαίνεται πέρασες Catalina μέσω του οδηγού που έχουμε στο site για υπολογιστές που δεν υποστηρίζονται. Γι αυτό δε σου δουλεύει το recovery.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0

όποτε τι προτείνεις; εγώ θέλω να έχω windows 10 κ ασ εχω πιο παλιο os

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
  • 0
59 λεπτά ago, Itvol είπε:

όποτε τι προτείνεις; εγώ θέλω να έχω windows 10 κ ασ εχω πιο παλιο os

Το μηχάνημα έχει λειτουργικό SuperDrive;


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτή την ερώτηση...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.