Jump to content
Spirosch

Αγορά iMac εν έτη 2020

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

 

Καλησπέρα παιδιά. Ετοιμάζομαι σιγά σιγά να αλλάξω τον παλιό μου iMac του 2009 και θα πάω all in στον τελευταίο του 2019 με γραφικών 580X και με SSD αντί του Fusion. Όπως καταλάβατε μιλάμε για ένα πολύ μεγάλο ποσό που μάζευα πολύ καιρό μαζί με την γυναίκα.

 

Το θέμα μου είναι πως ενώ είμαι σχεδόν έτοιμος να το παραγγείλω κάτι μου λέει πως πρέπει να περιμένω λίγο μιας και συζητιέται πολύ ένα νέο μοντέλο που θα βγάλει μάλλον το 2020.

 

Γενικά από θέμα επιδόσεων με καλύπτει πλήρως για τις βαριές δουλειές που το θέλω αλλά κάτι μου λέει πως θα του μειώσουν επιτέλους αυτά τα χοντρά bezels και θα το κάνουν πιο όμορφο και αν γίνει αυτό ενώ έχω δώσει μόλις 3500 χιλιάρικα θα πέσει μια βαριά ξενέρα

 

Από την εμπειρία που έχετε πιστεύεται πως θα βγει κάποιος καινούργιος το 2020; Το προηγούμενο είχε βγει το 2017 και το αμέσως προηγούμενο το 2015 νομίζω.

 

 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
14 ώρες πριν, Spirosch είπε:

 

Καλησπέρα παιδιά. Ετοιμάζομαι σιγά σιγά να αλλάξω τον παλιό μου iMac του 2009 και θα πάω all in στον τελευταίο του 2019 με γραφικών 580X και με SSD αντί του Fusion. Όπως καταλάβατε μιλάμε για ένα πολύ μεγάλο ποσό που μάζευα πολύ καιρό μαζί με την γυναίκα.

 

Το θέμα μου είναι πως ενώ είμαι σχεδόν έτοιμος να το παραγγείλω κάτι μου λέει πως πρέπει να περιμένω λίγο μιας και συζητιέται πολύ ένα νέο μοντέλο που θα βγάλει μάλλον το 2020.

 

Γενικά από θέμα επιδόσεων με καλύπτει πλήρως για τις βαριές δουλειές που το θέλω αλλά κάτι μου λέει πως θα του μειώσουν επιτέλους αυτά τα χοντρά bezels και θα το κάνουν πιο όμορφο και αν γίνει αυτό ενώ έχω δώσει μόλις 3500 χιλιάρικα θα πέσει μια βαριά ξενέρα emoji14.png

 

Από την εμπειρία που έχετε πιστεύεται πως θα βγει κάποιος καινούργιος το 2020; Το προηγούμενο είχε βγει το 2017 και το αμέσως προηγούμενο το 2015 νομίζω.

 

 

Καλημέρα Σπύρο, σίγουρα θα βγει νέο μοντέλο εντός του 2020, ενδεχομένως και δύο. Δεν ξέρουμε σίγουρα αν θα αλλάξει η εξωτερική του εμφάνιση (bezels κλπ), σίγουρα όμως θα είναι ανανεωμένο εσωτερικά.

Εγώ προσωπικά θα περίμενα μέχρι τα μέσα του δεύτερου τριμήνου του 2020 να βγει η νέα σειρά και μετά να κάνω την αγορά. Kαι αυτό γιατί εάν το επόμενο ακριβώς μοντέλο είναι το ίδιο από άποψη οθόνης και εμφάνισης, έτσι θα ακολουθήσει και το αμέσως επόμενο στα τέλη του 2020. Αυτά βάσει των κινήσεων της Apple τα τελευταία 10 έτη.

Ps. εάν πρόκειται να αλλάξει τόσο σημαντικά ένας υπολογιστής της Apple συνήθως υπάρχουν αρκετά νωρίτερα "τυχαία" leaks. Για την ώρα δεν έχουμε κάτι άρα θεωρώ ότι κάτι τέτοιο θα αργήσει ακόμα.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.