Jump to content
agipaok

Curve συμβατό με Ελλάδα!

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

2 ώρες πριν, agipaok είπε:

 


Απλά είπα να τεσταρουμε μηχανήματα! Πάντα για Apple pay μιλάω!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Καλημέρα,

Είμαι κι εγώ σε αναμονή της φυσικής κάρτας. Το βρίσκω λίγο χαζό να μην μπορώ να την περάσω στο Apple Pay χωρίς να έχω το πλαστικό. Στη Revolut δεν έχω καν το πλαστικό και δουλεύω αποκλειστικά Apple Pay. Το million dollar question είναι αν όντως οι αγορές προσμετρώνται στο αφορολόγητο. Εσύ με την κάρτα Πειραιώς από πίσω το έχεις τσεκάρει; Άραγε μπορείς να περάσεις και πιστωτικές (λέμε τώρα); Με τα προγράμματα επιβράβευσης φαντάζομαι τρώμε άκυρο αλλά δεν τρέχει και τίποτε.

Αν περνάει στο αφορολόγητο τις αγορές είναι dream come true. Αν και φοβάμαι ότι έχει να κάνει με το πώς κάθε ελληνική Τράπεζα έχει προγραμματίσει αυτά που εμπίπτουν στο αφορολόγητο...

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
4 ώρες πριν, alexakisd είπε:

Δεν είναι πρόβλημα της curve.
Είναι θέμα των προβληματικών μηχανημάτων της ΕΤΕ

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορείς να το εξηγήσεις λιγάκι αυτό; Πώς η Revolut (Apple Pay) περνάει κανονικά και η Curve όχι; 

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Καλημέρα,
Είμαι κι εγώ σε αναμονή της φυσικής κάρτας. Το βρίσκω λίγο χαζό να μην μπορώ να την περάσω στο Apple Pay χωρίς να έχω το πλαστικό. Στη Revolut δεν έχω καν το πλαστικό και δουλεύω αποκλειστικά Apple Pay. Το million dollar question είναι αν όντως οι αγορές προσμετρώνται στο αφορολόγητο. Εσύ με την κάρτα Πειραιώς από πίσω το έχεις τσεκάρει; Άραγε μπορείς να περάσεις και πιστωτικές (λέμε τώρα); Με τα προγράμματα επιβράβευσης φαντάζομαι τρώμε άκυρο αλλά δεν τρέχει και τίποτε.
Αν περνάει στο αφορολόγητο τις αγορές είναι dream come true. Αν και φοβάμαι ότι έχει να κάνει με το πώς κάθε ελληνική Τράπεζα έχει προγραμματίσει αυτά που εμπίπτουν στο αφορολόγητο...


Λογικά θα μετράει το αφορολόγητο αφού τραβάει από την κάρτα! Το νόημα για μένα είναι ότι αν δεν λειτουργει με όλα τα μηχανάκια τι να το κάνω? Να είμαι έξω με το iPhone να μην έχω πάρει την κάρτα και να γίνω ρόμπα? Ενώ οπως είπα με την revolut δεν είχα ποτέ πρόβλημα!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπορείς να τσεκάρεις από το internet banking σου κατά πόσον μια αγορά που έκανες προσμετρήθηκε όντως στο αφορολόγητο; Να είμαστε 100% σίγουροι. Συμφωνώ με τον προβληματιμσό σου αλλά αφού έχεις ήδη Revolut κι εσύ, αν στραβώσει με curve δώσε την άλλη.

Επεξεργάστηκε από το χρήστη Arnie

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Μπορείς να τσεκάρεις από το internet banking σου κατά πόσον μια αγορά που έκανες προσμετρήθηκε όντως στο αφορολόγητο; Να είμαστε 100% σίγουροι. Συμφωνώ με τον προβληματιμσό σου αλλά αφού έχεις ήδη Revolut κι εσύ, αν στραβώσει με curve δώσε την άλλη.


Απλά η διαφορά είναι ότι η revolut τραβάει από τον λογαριασμό που έχεις φορτώσει! Ενώ η curve τραβάει από τις κάρτες! Ακόμη δεν εμφανίστηκε στην Πειραιώς η συναλλαγή μου! Μόλις εμφανιστεί θα ενημερώσω για αφορολόγητο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
4 λεπτά ago, agipaok είπε:

 


Απλά η διαφορά είναι ότι η revolut τραβάει από τον λογαριασμό που έχεις φορτώσει! Ενώ η curve τραβάει από τις κάρτες! Ακόμη δεν εμφανίστηκε στην Πειραιώς η συναλλαγή μου! Μόλις εμφανιστεί θα ενημερώσω για αφορολόγητο


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Please do that.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Please do that.

Οκ I will do that


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Έχεις κάτι νεότερο;


Όχι δεν δοκίμασα δυστυχώς σε άλλο μηχανάκι! Apple pay ακόμη! Δεν βρήκα μηχάνημα άλλης τράπεζας! Αν έχει βρει κανείς μας λέει..... Μόλις βρω ενημερώνω


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Apple pay πάντα μιλάμε! Curve με κάρτα ΕΤΕ σε μηχανάκι ΕΤΕ πάλι ΑΚΥΡΟ! Οπότε μηχανάκια ετε δεν δουλεύουν καθόλου! Άσε που σε ρωτάει € η GBP!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλημέρα.

Έχω σετάρει μία κάρτα Εθνικής και μία Άλφα στο Curve. Πλήρωσα κανονικότατα με Apple Pay σε τρεις περιπτώσεις. Και στις τρεις το μηχάνημα δεν ήταν της Εθνικής. Δε χρειάστηκε να κάνω συναλλαγή με τη φυσικά κάρτα προκειμένου να ενεργοποιηθεί, όπως είχα διαβάσει κάπου.

Ως προς το αφορολόγητο, τώρα: Προς το παρόν οι τρεις κινήσεις που έκανα δεν έχουν φανεί στα ebanking της Εθνικής και της Άλφα. Δεν ξέρω αν είναι ακόμη νωρίς για να φανούν ή αν δε λογίζονται στο αφορολόγητο. Λογικά τη Δευτέρα θα πρέπει να έχει ξεκαθαρίσει το πράγμα.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Καλημέρα.
Έχω σετάρει μία κάρτα Εθνικής και μία Άλφα στο Curve. Πλήρωσα κανονικότατα με Apple Pay σε τρεις περιπτώσεις. Και στις τρεις το μηχάνημα δεν ήταν της Εθνικής. Δε χρειάστηκε να κάνω συναλλαγή με τη φυσικά κάρτα προκειμένου να ενεργοποιηθεί, όπως είχα διαβάσει κάπου.
Ως προς το αφορολόγητο, τώρα: Προς το παρόν οι τρεις κινήσεις που έκανα δεν έχουν φανεί στα ebanking της Εθνικής και της Άλφα. Δεν ξέρω αν είναι ακόμη νωρίς για να φανούν ή αν δε λογίζονται στο αφορολόγητο. Λογικά τη Δευτέρα θα πρέπει να έχει ξεκαθαρίσει το πράγμα.


Καλημέρα! Λογικά αφορολόγητο θα περνάει αφού τραβάει από την κάρτα! Αλλά Ναι περιμένω και γω να φανεί


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Πήγα να ξανά τεστάρω σε εθνικής μηχάνημα, στο μαγαζί μου! Και κατέληξα ότι δεν λειτουργεί με εθνική με τιποτα! Αλλά δείτε πόσο γράφει προμήθεια!!!!! c31bcbebe811fbce806bde75727eead9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.