Jump to content
agipaok

Curve συμβατό με Ελλάδα!

Προτεινόμενες δημοσιεύσεις

Παιδιά, πώς μπορώ να προσθέσω την curve  και σε Google Pay; Στο site τους λέει ότι για την ώρα δουλεύει μόνο στο UK.

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Επίσης, υπάρχει κάποιο όριο συσκευών, που μπορώ να βάλω στο wallet την Curve; Την έβαλα χωρίς πρόβλημα σε 3 iPhones και 1 Apple Watch, αλλά από εκεί και πέρα δε με αφήνει (δε μου στέλνει κωδικό με SMS για verification) να την προσθέσω σε άλλες συσκευές. 

Τέλος, με Garmin Pay είναι συμβατή η Curve;

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Καλησπέρα σε όλους. Σε αναμονή κ εγώ από σήμερα για την Curve μιας και βαρέθηκα να περνάω χρήματα από τον λογαριασμό μου κάθε φορά και να φορτίζω τη Revolut-Monese. Απ’ ότι κατάλαβα αυτή κάνει κατευθείαν link στην χρεωστική ή οποια κάρτα του ορίσεις και τραβάει χρήμα απευθείας;

Ps. @alexakisd χρησιμοποίησα τον κωδικό σου.


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μανώλη ευχαριστώ.
Ναι ακριβώς αυτό....η κάρτα ουσιαστικά είναι ένας "δούρειος ίππος" που μέσα του έχει όλες τις ελληνικές κάρτες σου και δουλεύει παντού και με κάθε μέσω, έχοντας εσύ πάντα τον έλεγχο του τι θα χρεώσεις σε ποια ελληνική τραπεζική σου κάρτα

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
4 λεπτά ago, alexakisd είπε:

Μανώλη ευχαριστώ.
Ναι ακριβώς αυτό....η κάρτα ουσιαστικά είναι ένας "δούρειος ίππος" που μέσα του έχει όλες τις ελληνικές κάρτες σου και δουλεύει παντού και με κάθε μέσω, έχοντας εσύ πάντα τον έλεγχο του τι θα χρεώσεις σε ποια ελληνική τραπεζική σου κάρτα

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σούπερ, αυτή είναι η καλύτερη λύση τότε κατ ´εμε και μέχρι να «συνεργαστούν» (αν συνεργαστούν ποτέ) οι ελληνικές τράπεζες.

Εν αναμονή λοιπόν για την παραλαβή της!


 Certified Macintosh Technician (2014 - )  Certified iOS Technician (2014 - )   Support Professional (2017 - )   Certified Trainer (2019 - )   CTC (2019 - )   CSA (2020 - )

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

έκανα και γω τις δοκιμές μου.

τελικα όντως και εμενα στα μηχανάκια της εθνικής δε περνάνε οι πληρωμες...

δεν έχουμε κανα τρόπο να το προσπερνάμε Ε;

οπως και να δεχθεί και debit της Πειραιώς δε κατάφερα..

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
έκανα και γω τις δοκιμές μου.
τελικα όντως και εμενα στα μηχανάκια της εθνικής δε περνάνε οι πληρωμες...
δεν έχουμε κανα τρόπο να το προσπερνάμε Ε;
οπως και να δεχθεί και debit της Πειραιώς δε κατάφερα..



Προσπάθησε το πάλι με την χρεωστική της Πειραιώς μπαίνει.
Εγώ την έχω.

Προπληρωμένη δεν παίρνει.

Μήπως βάζεις προπληρωμένη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Με eurobank το καταφερε κανεις; Ουτε την χρεωση δεν κανει εμενα για να μου εμφανισει τον κωδικο. 


Motherboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 CPU: Intel® i7-8700K GPU: Gigabyte Radeon RX 560 SSD: Samsung 500GB 960 NNMe Ram: Kingston Hyper X 32GB 3000Mhz Mac OS X: 10.15.x My Build

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Με eurobank το καταφερε κανεις; Ουτε την χρεωση δεν κανει εμενα για να μου εμφανισει τον κωδικο. 
Η eurobank θέλει λίγο προσοχη, μάλλον μαλακίζεται το σύστημα τους....
Σβήσε την και ξαναπέρασε την. Μπες στον λογαριασμό σου και θα δεις ένα μικρό ποσό δεσμευμένο. Τον κωδικό της συναλλαγής θα στον βγάλει μετά από 1-3 ημέρες. Δεν στον δείχνει άμεσα όπως οι άλλες κάρτες

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Η eurobank θέλει λίγο προσοχη, μάλλον μαλακίζεται το σύστημα τους....
Σβήσε την και ξαναπέρασε την. Μπες στον λογαριασμό σου και θα δεις ένα μικρό ποσό δεσμευμένο. Τον κωδικό της συναλλαγής θα στον βγάλει μετά από 1-3 ημέρες. Δεν στον δείχνει άμεσα όπως οι άλλες κάρτες

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Αυτό έγινε την πρώτη φορά. Έβαζα τον κωδικό που μου ήρθε μετά από μέρες κ δεν το δέχτηκε ποτέ.

Όποτε την έσβησα κ είπα να το ξανά προσπαθήσω. Έκτοτε δεν μου έκανε ποτέ χρέωση ώστε να μου δώσει κωδικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Motherboard: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 CPU: Intel® i7-8700K GPU: Gigabyte Radeon RX 560 SSD: Samsung 500GB 960 NNMe Ram: Kingston Hyper X 32GB 3000Mhz Mac OS X: 10.15.x My Build

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Εγώ πάντως γύρισα revolut μέχρι να μπούνε επίσημα οι ελληνικές τράπεζες γιατί αν είναι να έχεις μόνο το κινητό να πληρώσεις με Apple pay και να πας κάπου να μην περάσει! Άστο τοτε


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Με Apple Pay αν δεν περάσει η curve θα περάσει η Revolut, αν όχι και αυτή η Ν26.

Επίσης έχω και την φυσική κάρτα της curve μαζί μου όποτε εκεί μπορώ με φυσικό τρόπο να χρεώσω οποιαδήποτε ελληνική κάρτα μου.

Ε τι ποια τίποτα δεν θα περάσει με κανένα τρόπο ; Πρέπει να είμαι πολύ γκαντέμης για να μην πιάσει τίποτα.

Και όλα αυτά κουβαλώντας μόνο το iPhone X και την φυσική κάρτα της curve σε μια ωραία δερμάτινη χειροποίητη θήκη από Κρήτη.

Άρχοντας !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Με αφορμή το θέμα με ανέπαφες συναλλαγές από τερματικά τις Εθνικής άνοιξα issue request με Curve, γιατί με Εθνική άκρη δεν βγάζεις, μπας και
μάθουμε κάτι παραπάνω. Μετά από κάνα δυο εβδομάδες πέρα δώθε μου έστειλαν αυτό: 

Quote

It has been brought to our attention that in order to use your Curve card with any transactions going through the National Bank of Greece, you'll need to perform a Chip and PIN transaction. Contactless payments will not be successful for the time being. 

We'll be reviewing why this is and seeing how we can resolve it, however, we'll not have a timeframe in place for this so please try making the transaction by inserting the physical Curve card into the payment terminal and enter your PIN to make the transaction.

Apologies for any inconvenience that this may cause. If there's anything else we can help you with, please don't hesitate to get in touch.

Best wishes,
Josh
Team Curve

Συνεπώς ξεχνάμε και Apple Pay με Curve μέχρι να βρεθεί κάποια λύση.  (για τερματικά τις Εθνικής τουλάχιστον)

Επεξεργάστηκε από το χρήστη anger

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μετά από μια βδομάδα συνομιλιών με την υποστήριξη της curve άκρη δεν έχει βρεθεί για προσθήκη debit της Πειραιώς.

Οι Άγγλοι λένε ότι φταίει η τράπεζα εδώ..
Επανεκινησεις, σβήσιμο/ξαναπερασμα/soft reset....
Το app αρνείται πεισματικά να τραβήξει φωτό τη κάρτα σε ότι φόντο κ αν τη βάλω ακομα και με τέλειο φωτισμό και στη προσπάθεια να περαστούν χειροκίνητα τα στοιχεία βγάζει «σφάλμα στις Λεπτομέρειες»..........

Ακομα έχουμε κάνει 3 τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση της Πειραιώς και μια επίσκεψη σε κατάστημα. Η απάντηση που δίνουν είναι η ίδια...
«Δεν ξέρουμε τι είναι η curve. Η κάρτα σας δείχνει ενεργή κ μπορεί να κάνει συναλλαγές κανονικά. Δε μπορούμε να κανουμε 
κατι άλλο....»

C5CF995D-DB77-4ADD-9335-78783FFE7615.thumb.jpeg.b5084df16cd2ac8f021be2707fccf551.jpeg

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social
Μετά από μια βδομάδα συνομιλιών με την υποστήριξη της curve άκρη δεν έχει βρεθεί για προσθήκη debit της Πειραιώς.
Οι Άγγλοι λένε ότι φταίει η τράπεζα εδώ..
Επανεκινησεις, σβήσιμο/ξαναπερασμα/soft reset....
Το app αρνείται πεισματικά να τραβήξει φωτό τη κάρτα σε ότι φόντο κ αν τη βάλω ακομα και με τέλειο φωτισμό και στη προσπάθεια να περαστούν χειροκίνητα τα στοιχεία βγάζει «σφάλμα στις Λεπτομέρειες»..........
Ακομα έχουμε κάνει 3 τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση της Πειραιώς και μια επίσκεψη σε κατάστημα. Η απάντηση που δίνουν είναι η ίδια...
«Δεν ξέρουμε τι είναι η curve. Η κάρτα σας δείχνει ενεργή κ μπορεί να κάνει συναλλαγές κανονικά. Δε μπορούμε να κανουμε 
κατι άλλο....»
C5CF995D-DB77-4ADD-9335-78783FFE7615.thumb.jpeg.b5084df16cd2ac8f021be2707fccf551.jpeg



Τζάμπα παιδεύεσαι εγώ την έχω περάσει και δουλεύει μια χαρά .

Δεν την έβαλα με φωτό αλλά χειροκίνητα.

Δεν έμπαινε την μια μέρα. Την επόμενη μπήκε κανονικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μοιράσου το!


Σύνδεσμος
ή μοιράσου το κατευθείαν στα παρακάτω social

Μπες στην κουβέντα

Μπορείς να απαντήσεις τώρα και να κάνεις εγγραφή αργότερα. Εάν έχεις ήδη λογαριασμό, συνδέσου για να απαντήσεις.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Παρακολουθειται απο   0 μέλη

    No registered users viewing this page.


To #1 ενημερωτικό site για την Apple στην Ελλάδα

Σας προσφέρουμε όλα τα τελευταία νέα, φήμες και βίντεο για iPhone / iPad / Mac / Apple Watch / Apple TV.


Latest Blog News

×
×
  • Δημιουργία Νέου...

Important Information

Το appleworldhellas.com χρησιμοποιεί cookies με σκοπό να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία.